Holandija pobjedom nad Australijom u osmini finala SP

Fudbalska reprezentacija Holandije prva se plasirala u osminu finala prvenstva svijeta u Brazilu, pošto je danas u utakmici drugog kola B grupe poslije nekoliko preokreta savladala Australiju sa 3:2.

Holandija, koja je očigledno visoko poletjela poslije trijumfa nad aktuelnim svjetskim šampionima Španijom od 5:1, umalo da ostane “bez krila”, zahvaljujući sjajnoj igri Ausralijanaca koji nisu respektovali renome protivnika.

Već u prvih 15 minute igre bilo je jasno da Holanđani ne pokazuju ono “lice” kojim su blistali protiv Španije, ali su i uprkos toj defanzivnoj igri uspjeli iz kontranapada, preko Arjena Robena, do dođu u vođstvo u 20 minutu igre.

Usljedio je munjeviti kontraudar Australije koja poslije svega 20 sekundi – u 21. minutu, izjednačava fenomenalnim golom Kejhila, koji je poslije idealne “dijagonale” saigrača kao iz topa lijevim volejom matirao holandskog golmana.

Australijanci su ponovo “šokrali” favorizovane protivnike, pošto je igranje rukom u šesnaestercu sudija kaznio penalom, koji je u 54. minutu realizovao Jedinak za vođstvo Australije od 2:1.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je samo četiri minute kasnije Van Persi izjednačio, da bi poslije jedne neiskorišsćene stopostotne šanse Australije u 67. minutu – čiji se napadač našao oči u oči sa golmanom, usljedila kazna samo minut kasnije u vidu gola Depaja za konačan trijumf Holandije.

Holandija će u poslednjem trećem kolu B grupe igrati protiv Čilea.