Ostali sportoviSport

Adnan Alagić u Sloveniji ostvario historijski uspjeh bh. bodybuildinga i fitnessa

Konjičanin Adnan Alagić nastavio je ostvarivati dobre rezultate na internacionalnim takmičenjima u fitnessu i bodybuildingu.

Ovog vikenda impresivni Ado uz vodstvo trenera Petra Klančira je u slovenskm Kopru ostvario historijski uspjeh za BiH.

Osvojio je prestižnu titulu IBFF Olimpia amateur champion 2022. u kategoriji Mr. Physique na najvećem takmičenju u bodybuildingu i fitnessu te postao prvi Bosanac sa osvojenom Pro Card u IBFF-u.

Koliko god bilo velike akcije s velike pozornice u Kopru, najveća atrakcija bio je on zajedno s ostalim takmičarima iz Men’s Physiquea.

Istog dana svjetski prvak iz 2021. nastupio je kao profesionalac na IBBF Pro World Cupu i tamo osvojio drugo mjesto.

Adnan je još jednom dokazao da je veliki potencijal u ovom sportu i svi se nadamo da ćemo ga gledati još dugo na najjačim takmičenjima.