ABA liga: Igokea prokockala veliku prednost u Ljubljani, Zvezda i dalje bez poraza

Košarkaši našeg predstavnika u ABA ligi, ekipa Igokee je poražena na gostovanju u Ljubljani od Olimpije i to rezultatom 72:70. Treba istaći da je Igokea na ulasku u posljednju četvrtinu meča imala prednost od čak 12 poena, ali su na kraju morali priznati poraz.

Prva četvrtina je završena neriješenim rezutlatom. Bilo je 16:16. Igokea je dobila drugu četvrtinu igre i to rezultatom 22:17 i na poluvremenu su vodili rezultatom 38:33. Dobijaju i treću četvrtinu meča rezultatom 22:15 i na ulasku u posljednjih deset minuta su vodili sa 60:48.

Ipak, Olimpija je odličnim finišom meča uspjela zabilježiti još jedan trijumf u regionalnoj ABA ligi. Do pobjede su ih predvodili Marko Marinović sa 19 poena i 5 asistencija, dok je Blaž Mahkovič ubacio 15 poena. Nikola Dragoić je u redovima Igokee ubacio 15 poena, dok je Jonathan Jones dodao 14.