ABA liga: Igokea poražena od Cedevite s 56:64

Nakon devet uzastopnih pobjeda, košarkaši Igokee prvi put su poraženi u Laktašima. Cedevita je slavila rezultatom 64:56 i napravila krupan korak ka plasmanu na završni turnir. Bio je to peti neuspjeh Aleksandrovčana u sezoni i 12. radost Zagrepčana. Prvih pet minuta susreta vodila se izjednačena borba. Vidjelo se da su igrači oba tima silno motivisani kako bi ostvarili veoma važnu pobjedu. Igokea je željela da nastavi trijumfalan niz kod kuće, a Cedevita da ostane u igri za final four. čini se da je ta važnost utakmice sputala oba tima, pa je u prvoj četvrtini viđeno dosta grešaka. Za nijansu smireniji i koncentrisaniji bili su gosti, koji su u osmom minutu poveli sa 13:8, a nekoliko trenutaka kasnije i 15:10. Na kraju prvog perioda Cedevita je imala šest poena prednosti (20:14) i već tada je svima u dvorani bilo jasno da će Aleksandrovčani morati svojski da se potrude kako bi slomili otpor veoma dobrog tima iz Zagreba.

U 13. minutu gosti su vodili sa 25:16 i bio je to signal za domaćina da se nešto mora mijenjati. Tako je i bilo, u igru je ušao Miloš Komatina i prednost Cedevite počela je lagano da se topi. U 15. minutu bilo je 23:27, ali onda su igrači Igokee napravili nekoliko vezanih grešaka u napadu i Cedevita je 47 sekundi prije kraja prvog poluvremena opet otišla na pristojnu udaljenost (25:35). Jedan od glavnih razloga što je lider u tim trenucima gubio sa dvocifrenom razlikom je taj što su gosti bili dominantni pod košem. Imali su, naime, čak 12 skokova više od domaćina (21:9), što se, naravno, odrazilo i na rezultat.

Ni uvodne minute nastavka nisu donijele ništa bolju igru Igokee, pa je Cedevita još više povećala prednost (39:25). Onda su domaći nekako povezali nekoliko poena i smanjili na 35:41, ali onda je Marko Tomas dalekometnim hicima rastužio domaće navijače, a svoj tim odveo do „plus 12 (49:37). Da će Aleksandrovčani prvi put ove sezone izgubiti utakmicu na svom parketu, bilo je jasno na kraju treće dionice kada su Zagrepčani vodili rezultatom 52:39. Do kraja susreta Igokea je na sve načine pokušavala da se vrati u utakmicu, ali to joj nisu dozvolili razigrani gosti. Cedevita je tako drugi put ove sezone nadvisila lidera, koji će narednu utakmicu u ABA ligi opet igrati na svom parketu protiv Zadra.

Filip Adamović, košarkaš Igokee:
„Cedevita nas je zasluženo pobjedila. Bili su bolji večeras i zaslužili su čestitke. Pravili smo neuobičajeno mnogo grešaka, šut nas nije služio i na kraju smo prvi put poraženi kod kuće. Nema predaje, moramo brzo da zaboravimo ovaj neuspjeh i da se okrenemo nastavku sezone.

Marko Tomas, košarkaš Cedevite:
„Ovo je velika pobjeda za nas, pobjeda koja će nam donijeti novu dozu optimizma u nastavku sezone. Dižemo formu u pravom trenutku i siguran sam da ćemo i u sljedećim utakmicama biti na jednakoj razini. Niko do sada nije srušio Igokeu na njenom terenu i zato ova naša pobjeda još više dobija na značaju.

U okviru 21. kola Igokea će, 18.02. s početkom u 20:30 sati, ugostiti Zadar, dok će 16.02. Široki na gostovanje protiv Budućnosti Voli.

Igokea – Cedevita 56:64 (14:20; 11:15; 14:17; 17:12)

KK Igokea: Adamović F. 10, Dozet M. 24, Jorović B. 25, Komatina M. 18, Gajović G. 5, Šulović N. 2, Bocka M., Brkić M. 10, Hammonds IV C. 32, Joksimovič N. 31, Edwards II C. 17 i Štemberger S. 26.

KK Cedevita: Rogić R., Wright C. 38, Šuput P. 30, Babić L., Kitchen D. 10, Suton G. 23, Bilan M. 15, Tomas M. 33, Mašić A. 19 i Baždarić M. 32.