Evropska liga: Bešićev Everton protiv Krasnodara, Šehićev Qarabag sa Interom
Večeras se igraju utakmice 2. kola grupne faze Evropske lige u grupama A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K i L.
U večerašnjim utakmicama će svoje utakmice igrati klubovi čiji su članovi bh. nogometaši i reprezentativci.
U grupi F će Inter biti domaćin Qarabagu, čiji je golman Ibrahim Šehić, bivši reprezentativac BiH.
Rijeka će na Kantridi ugostiti Sevillu, a članovi hrvatskog predstavnika u Evropskoj ligi su bh. nogometaši Zoran Kvržić, Damir Zlomislić, Jozo Špikić i Ermin Zec.
Everton za koji nastupa bh. reprezentativac Muhamed Bešić bit će gost Krasnodaru.
Bh. stručnjak Vahid Halilhodžić će sa svojim Trabzonsporom ugostiti Legiju.
Srbijanski Partizan će biti gost Asterasu, a hrvatski Dinamo škotskom Celticu.
Parovi i termini 2. kola grupne faze Evropske lige:
Grupa A
Zurich – Borussia M'gladbach 21:05
Villarreal – Apollon 20:05
Tabela:
1. Apollon 3
2. Borussia M'gladbach 1
3. Villareal 1
4. Zurich 0
Grupa B
HJK Helsinki – Club Brugge
Torino – Kopenhagen
Tabela:
1. Kopenhagen 3
2. Club Brugge 1
3. Torino 1
4. HJK Helsinki 0
Grupa C
Asteras – Partizan 21:05
Tottenham – Besiktas 21:05
Tabela:
1. Asteras 1
2. Besiktas 1
3. Parizan 1
4. Tottenham
Grupa D
Astra – Salzburg 21:05
Celtic – Dinamo Zagreb 21:05
Tabela:
1. Dinamo Zagreb 3
2. Celtic 1
3. Salzburg 1
4. Astra 0
Grupa E
Dinamo Moskva – PSV 17:00
Estoril – Panathinaikos 21:05
Tabela:
1. Dinamo Moskva 3
2. PSV 3
3. Estoril 0
4. Panathinaikos 0
Grupa F
St-Etienne – Dnipro 21:05
Inter – Qarabag 21:05
1. Inter 3
2. St-Etienne 1
3. Qarabag 1
4. Dnipro
Grupa G
Feyenoord – Standard Liege 19:00
Rijeka – Sevilla 19:00
Tabela:
1. Standard de Liege 3
2. Sevilla 3
3. Feyenoord 0
4. Rijeka 0
Grupa H
Wolfsburg – Lille 19:00
Krasnodar – Everton 18:00
Tabela:
1. Everton 3
2. Krasnodar 1
3. Lille 1
4. Wolfsburg 0
Grupa I
Sparta Prag – Young Boys 19:00
Slovan Bratislava – Napoli 19:00
Tabela:
1. Young Boys 3
2. Napoli 3
3. Sparta Prag 0
4. Slovan Bratislava 0
Grupa J
Dynamo Kyiv – Steaua 19:00
Aalborg – Rio Ave 19:00
Tabela:
1. Dynamo Kyiv 3
2. Steaua Bucuresti 3
3. Aalborg 0
4. Rio Ave 0
Grupa K
Guingamp – PAOK 19:00
Dinamo Minsk – Fiorentina 19:00
Tabela:
1. Fiorentina 3
2. PAOK 3
3. Guingamp 0
4. Dinamo Minsk 0
Grupa L
Lokeren – Metalist 19:00
Trabzonspor – Legia 19:00
Tabela:
1. Legia 3
2. Trabzonspor 3
3. Metalist 0
4. Lokeren 0