-TopSLIDEOstali sportoviSportVisoko

Elvedini Muzaferiji stigla do novih bodova u Svjetskom kupu

Napredovala u plasmanu superveleslaloma

Elvedini Muzaferiji se otvorila velika vrata nakon utrke Crans Montani

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija stigla do novih bodova u Svjetskom kupu, zauzevši 22. mjesto na utrci superveleslaloma u Crans Montani.

To su za Elvedinu bili ovi bodovi (9 bodova) ove sezone u superveleslalomu, a na dvije od četiri utrke Elvedina je osvajala bodove.

Ono što je bitno, današnji rezultat je Elvedinu pomjerio i u generalnom poretku discipline.

Naša najbolja skijašica vratila se među TOP 30 u poretku superveleslaloma.

Elvedina Muzaferija je sada na 30. poziciji a 16 osvojenih bodova, a i zadržala je startni broj u TOP 30 pred naredne utrke.

Ovo je jako bitno radi borbe za plasman na završnicu Svjetskog kupa gdje ide 25 najboljih skijašica u disciplini.

Trenutno je na 25. poziciji Tricia Mangan sa 29 bodova, a na 24. mjestu je Valeri Grenier sa 29 bodova.

Interesantno tri skijašice dijele 25. mjesto trenutno to su Mary Bocock, Magdalena Egger i Triica Mangan, s tim da je za Egger sezona završila zbog povrede koljena.

Dakle, Elvedina za 25. mjestom zaostaje 13 bodova, što je recimo plasman oko 18. pozicije.

Trenutno poredak u Svjetskom kupu u borbi za TOP 25 u superveleslalomu

MJESTOTAKMIČARBODOVI
23.Joana Haehlen39
24.Valerie Grenier32
25.Mary Bocock29
25.Magdalena Egger29
25.Tricina Mangan29
28.Jacqueline Wiles26
29.Ricarda Haaser17
30.Elvedina Muzaferija16

Sada idu Zimske olimpijske igre u Cortini i Milanu, a nakon toga se nastavlja Svjetski kup.

Prije završnice skijašice će imati još tri superveleslaloma.

U Soldeu će se voziti dva superveleslaloma 28. februara i 1. marta, zatim u Val di Fassi superveleslalom 8. marta.

Završnica Svjetskog kupa je u Lillehameru od 19. do 25. marta.

sporsport

Show More

Related Articles

Back to top button