Manchester United putuje u Evropsku ligu, Real uništio Malme

Wolfsburg je pobijedio Manchester United sa 3:2 kod kuće u šestom, posljednjem kolu grupe B Lige prvaka i prošao u osminu finala sa prve pozicije, poslavši engleskog velikana u Evropsku ligu.

Dramatičan meč

Gosti su poveli u desetoj minuti kada je Mata proigrao Martiala, koji je sa deset metara iskosa sa lijeve strane matirao golmana domaćina Benaglija.

Samo tri minute kasnije njemački sastav izjednačio je pogotkom Nalda, koji je na asistenciju Ricarda Rodrigueza pogodio mrežu.

Wolfsburg je preokrenuo rezultat nakon sjajne akcije koju je u gol pretvorio Vieirinha sa šest metara. Pogodak gostiju iz 45. minute poništen je pošto je sudija Mažić iz Srbije procijenio da je Mata uticao na igru i nalazio se u ofsajdu, mada nije skrenuo loptu u mrežu koju je zatresao Lingard.

U uzbudljivom finišu Guilavogui je zabio autogol za United, da bi Naldo svojim drugim pogotkom donio trijumf domaćinu.

PSV je savladao moskovski CSKA 2:1 kod kuće i plasirao se među 16 najboljih evropskih timova.

Defanzivac naše selekcije Marin Aničić odigrao je cijeli meč za Astanu, koja je remizirala u gostima kod Galatasaraya 1:1 u grupi C.

Prvo mjesto u ovoj grupi osvojio je madridski Atletico gostujućim trijumfom nad Benficom sa 2:1.

Četiri gola Ronalda

Real je nanio katastrofu Malmöu 8:0 u grupi A. Cristiano Ronaldo dao je četiri gola, Karim Benzema bio trostruki strijelac, dok je Mateo Kovačić jednom pogodio mrežu.

Prolaz u Evropsku ligu osigurali su Shakhtar, United, Galatasaray i Sevilla, koja je pobijedila Juventus 1:0 na domaćem terenu.