9. kolo košarkaške Lige 12: Sloboda slavila u Kaknju

Nakon Bosne i Leotara, pun pogodak u Kaknju ostvarili su i košarkaši tuzlanske Slobode, koji su u svim elementima nadigrali indisponirane izabranike trenera Kisića. Porazu je doprinijela i ozljeda Aldina Muflizovića, koji je zbog iščašenja lakta u 16. minuti napustio parket i završio u bolnici.

Košarkaši Kaknja pretrpjeli su još jedan domaći poraz i ostali prikovani za dno prvenstvene ljestvice Lige 12. Gosti iz Tuzle bolje su otvorili utakmicu i već u 5. minuti imali prednost od četiri poena (5:9), koju su uduplali (12:20)do zvuka sirene za kraj prve četvrtine kada je Ashar Dedić trojkom smanjio na samo tri poena razlike (17:20).
Za samo četiri minute igre u drugoj četvrtini prednost gostiju se povećala na 10 poena (19:29). Uslijedio je period najbolje igre igrača Kaknja koji su serijom od 10:0 stigli do izjednačenja (29:29).

Upravo u tim trenucima, ponajbolji igrač Kaknja, mladi Aldin Muflizović, zakucavanjem je pokušao poravnati rezultat, ali je fauliran od strane Thomasa Ryana Cooka i padom na parket iščašio lakat, napustio parket i završio u bolnici. Nema dvojbe da je ozljeda Muflizovića utjecala na preostali tok igre jer su igrači Kaknja bili deprimirani. Pravili su početničke greške i u trećoj četvrtini postigli samo 10 poena. Gosti su to znalački kaznili i prednost povećali na 12 poena, koja je u 35.minuti iznosila čak +20, kada je i definitivno pala odluka o pobjedniku ovog meča.
Prvo ime susreta bio je bivši igrač Kaknja Sead Hadžifejzović, koji je postigao 19 poena, imao dvije asistencije, dva skoka u odbrani i jedan u napadu. Kod Slobe treba istaći i učinak Nermina Hujdurovića (17 poena) i Miodraga Tanasilovića (11 poena, 7 skokova i 1 asistencija).
U ekipi Kaknja nešto bolji učinak imao je centar Milan Keser ( 16 poena i 7 skokova), dok su ostali podbacili i razočarali gledatelje. Imperativ pobjede i ozljeda Muflizovića umnogome su kumovali blijedom izdanju naših košarkaša, ali to ne može i ne smije biti opravdanje za brojne promašaje zicera i neorganiziranost u napadu, pogotovo kad je riječ o pojačanjima Palavri (igrao 18,17 minuta,nije postigao ni jedan poen !), Kolareviču i Drezgi, od kojih se očekivalo da će biti udarne snage Kisićevog tima.
Po završetku utakmice , prvo ime susreta Sead Hadžifejzović, kratko je rekao:
-Bolji smo i kvalitetniji tim.To smo potvrdili i na parketu. Naša pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje jer smo cijelu utakmicu imali kontrolu igre i rezultata.Od ekipe Kaknja sam više očekivao.Vjerujem da je ozljeda Muflizovića utjecala na igru domaćih igrača, ali isto tako mogu reći da smo spremniji i da naša pobjeda sigurno nebi izostala, smatra Hadžifejzović, koji se pokazao kao najjače pojačanje Tuzlaka.