Juniori Dinama plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka

Nakon penala Dinamo izbacio Liverpool i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka
Liga prvaka za omladince

Juniori Dinama plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon pobjede nad Liverpoolom.

Kao i seniori, tako i omladinci Dinama briljiraju u Evropi ove sezone, pa su u Ligi prvaka dogurali među osam najboljih u ovoj konkurenciji.

Nakon što je poluvrijeme završeno bez golova, u nastavku se mreža tresla u dva navrata.

Gosti su poveli u 52. minuti. Nijemac Paul Glatzel napravio je dar-mar po desnoj strani, prošao je tri igrača Dinama pa odigrao povratnu loptu za ubojitog Bobbyja Duncana, rođaka Stevena Gerrarda, kojem nije bilo teško zabiti za 1:0.

Dinamo je uspio izjednačiti u 68. minuti. Antonio Marin je fantastično prošao i poslao povratnu za Šipoša, koji pogađa za izjednačenje.

Ostalo je 1:1, a na penale je slavio domaći sastav, koji će u četvrtfinalu igrati protiv Chelseaja ili Montpelliera.