Ostali sportoviSport

Sinner suvereno pokazao da je trenutno najbolji na svijetu, osvojio je i Masters Miami

Italijanski teniser Jannik Sinner osvojio je i treći od četiri turnira ove sezone savladavši Grigora Dimitrova u finalu Masters 1000 turnira u Miamiju.

Sinner je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:1 te tako nastavio s bajkovitom sezonom nakon što je osvojio Australian Open i ATP 500 u Rotterdamu. Jedini meč ove sezone kojeg je izgubio je u Indian Wellsu od Carlosa Alcaraza, ali se u Miamiju novim trofejem vratio na pobjedničke staze.

Dimitrov iza sebe ima fantastičnu sedmicu u Miamiju, ali danas nije mogao parirati ponajboljem teniseru na svijetu trenutno.

Bugarin je pružao otpor na startu, vodio je rezultatima 1:0 i 2:1 u gemovima prvog seta, no tu je Sinner prebacio u “brzinu više”, napravio break i potvrdio ga još jednim oduzimanjem servisa protivniku te osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set je bio još lakši za Italijana u kojem je napravio ponovo dva breaka i rezultatom 6:1 osvojio svoju novu ATP titulu.

To je za Sinnera 13. ATP titula u karijeri, a druga iz serije Masters 1000. Kako su mu tek 22 godine, ono najbolje tek dolazi za Italijana. Također, skočio je i na drugo mjesto ATP liste nakon ove pobjede.