Ženska A reprezentacija BiH poražena od Škotske sa 7:0

Ženska „A“ reprezentacija BiH porazom je započela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Sinoć je u Motherwellu selekcija Škotske pobijedila naš tim rezultatom 7:0 (3:0).

Reprezentacija Škotske dolazi u vođstvo u 8. minuti susreta golom Lise Evans. Na 2:0 povisila je Leanne Ross u 13. minuti, a do kraja prvog poluvremena u listu strijelaca se upisala i Kim Little (36. minuta).

I drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaće igračice. Igrala se 48. minuta kada Rachel Corsie postiže pogodak za 4:0. Na 5:0 povisila je Jane Ross u 55. minuti, a deset minuta kasnije Amira Spahić postiže auto-gol. Konačnih 7:0 postavlja Suzanne Lappin u 90. minuti utakmice.

Stadion: „Fir Park“ Motherwell.
Sudija: Dilan Gokcek (Turska).
Pomoćnici: Deybet Gok, Belgin Kumru (Turska).

Strijelci: 1:0 Lisa Evans (8’), 2:0 Leanne Ross (13’), 3:0 Kim Little (36’), 4:0 Rachel Corsie (48’), 5:0 Jane Ross (55’), 6:0 Amira Spahić (65’ auto-gol), 7:0 Suzanne Lappin (90’).

Žuti kartoni: Lisa Evans (Škotska), Milena Nikolić, Iris Kadrić (Bosna i Hercegovina).

Škotska: Gemma Fay, Leanne Ross (67. Suzanne Lappin), Leanne Crichton, Hayley Lauder (53. Emma Mitchell), Kim Little, Megan Sneddon, Jennifer Beattie, Jane Ross (71. Suzanne Mulvey), Rachel Corsie, Lisa Evans, Frankie Brown.
Selektor: Anna Signeul.

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Nikolina Dijaković (64. Alma Hadžić), Amira Spahić, Milena Nikolić, Amela Fetahović (82. Andrea Grebenar), Aida Hadžić, Iris Kadrić, Alisa Spahić (74. Tatjana Stanić), Lidija Kuliš, Svjetlana Crnjak, Amela Kršo.
Selektor: Samira Hurem.