8. MZT Skopje Aerodrom 20 9 11 1471:1494 29
12. Szolnoki Olaj 20 6 14 1441:1553 26
13. Široki Primorka 20 5 15 1374:1479 25
14. Zadar 20 5 15 1386:1532 25

Igokea – Zadar 65:58 (18:14; 16:13; 13:16; 18:15)

Košarkaši zabilježili su novu pobjedu u ABA ligi, treću uzastopnu, koja ih ostavlja u trci za plasman na završni turnir regionalonog takmičenja. Nakon Krke i Olimpije, oružje pred izabranicima Vladimira Jovanovića položila je i ekipa Zadra, koja je u Laktašima poražena rezultatom 65:58. Iako je šampion BiH u trećoj četvrtini imao velikih 15 poena prednosti, utakmica je odlučena u samom finišu u kojem je Gordić predvodio domaće do trijumfa.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su sa dvije trojke Lyonsa, te poenima Sobina poveli sa 8:2 u trećem minutu. Zanimljivo je da je Lyons za tako kratko vrijeme uspio da skupi tri faula, pa je trener Zadrana bio prinuđen da ga povuče sa parketa. Igokea je nakon toga pojačala odbranu, a trojkom Jorovića uspjela i da prepolovi prednost rivala. Uslijedila je serija grešaka na obje strane, koja je trajala skoro dva minuta, a do izjednačenja i domaći su stigli u devetom minutu kada je na semaforu stajalo 12:12. Prva četvrtina završena je vođstvom Aleksandrovčana 18:14. Igokea je u 13. minutu imala plus pet (23:15), a već u narednom prednost je bila dvocifrena (25:15). Otpor hrvatskog predstavnika u regionalnom takmičenju već tada je počeo da slabi i bilo je samo pitanje vremena kada će prvak BiH „pobjeći“ na nedostižno odstojanje. Istina, Zadrani su u narednim minutama uspjeli da smanje na minus šest (22:28), ali onda je Igokea ponovo dodala gas i stigla do deset poena viška (32:22). Na odmor se otišlo rezultatom 34:27 za domaće.

Drugo poluvrijeme mnogo bolje je otvorila Igokea, koja je serijom od 8:0 stigla do najveće prednosti – 42:27. Istakao se u tim trenucima Gajović, prije svega skok igrom i velikom borbenošću, a „stigao“ je da postigne i trojku. Do kraja treće dionice Zadrani su na sve načine pokušavali da smanje prednost Igokee i vrate se u meč, a to im je u jednom trenutku i pošlo za rukom, kada su serijom od 10:0 stigli na samo četiri poena zaostatka – 43:47. S tim rezultatom se i ušlo u posljednjih deset minuta susreta. Zadar je izjednačio na 47:47, a onda i nakon dužeg perioda i poveo sa 49:47. U neizvjesnoj završnici bolje su se snašli igrači u bijelim dresovima, koji su na kraju teško, ali zasluženo slavili.

Josip Sobin, košarkaš Zadra:
U prvom poluvremenu smo se koliko-toliko držali, ali pali smo početkom trećeg perioda kada je Igokea stekla veliku prednost. Uspjeli smo opet da se vratimo, ali snage i sreće da napravimo potpuni preokret nismo imali. Poraz boli, ali moramo se okrenuti narednim utakmicama u kojima nas očekuje velika borba za opstanak.

Nemanja Grdić, košarkaš Igokee:
Najvažnije je da smo pobjedili i ostali u igri za plasman na fajnal for. Uvijek je teško igrati protiv ekipa koje se bore za opstanak. I nama je tako bilo večeras.

Partizan – Široki 63:58 (18:17; 13:15; 14:9; 18:17)

Crno-beli su pred skoro sedam hiljada gledalaca morali dobro da oznoje dresove kako bi došli do bodova protiv neugodnog Širokog. Partizan NIS je uspeo da ubaci samo jednu trojku iz 16 pokušaja, ali je zato imao apsolutnu dominaciju u skoku koja mu je, uz visok nivo u defanzivi, omogućila da dođe do veoma važne pobede u trci za završni turnir ABA lige. Široki se predstavio u odličnom svetlu, često je bio i bolji rival, Ivan Buva je odigrao sjajan meč, pratio ga je Jones, ali to nije bilo dovoljno za veliki brejk.

Šta znači 10 godina NBA staža, navijači Partizana NIS su mogli da se uvere odmah na početku meča. Dok su mu gledaoci skandirali, Aleksandar Pavlović je pokazao neverovatnu motivaciju, koja je uz veliki kvalitet predstavljala paklenu kombinaciju. Za nešto više od osam minuta, koliko je prvi mah proveo na parketu, Pavlović je nanizao devet poena (od Partizanovih 15) i stigao do indeksa 11. Ali, impresivan ambijent i odlična premijera velikog pojačanja Parnog valjka nisu uplašili goste. Jones i Buva su nosili igru Širokog koji je odmah pokazao da je u Pionir stigao sa željom da se nadigrava. Takav pristup mu je u 13. minutu doneo vođstvo (21:19).

Duško Vujošević je tražio minut odmora i Partizan NIS je preuzeo konce igre. Ali, gosti su opet imali adekvatan odgovor. Buva je ubacio svoju treću trojku bez promašaja, iza 6,75 je pogodio i Bošnjak, pa je Široki u 17. minutu poveo sa 31:25. Iako je u prvih 20. minuta, Partizan NIS trojke šutirao 5-0 i imao šest izgubljenih lopti, zahvaljujući apsolutnoj dominaciji u skoku uspeo je da anulira razliku i da na veliki odmor ode sa minimalnim zaostatkom (31:32).
Parni valjak je u nastavku još više povećao agresivnost u odbrani, zatvorio skoro sve prilaze košu tako da je Široki za četiri i po minuta uspeo da ubaci samo dva poena. Crno-beli su to kaznili i počeli da se odlepljuju. Uspešnu seriju nastavio je Milutinov sa četiri vezana poena za 43:36 u 27. minutu. Široki je imao velikih problema u napadu, ali Partizan NIS to nije materijalizovao u punoj meri. Zbog čega su gosti, posle trojke Bošnjaka, ponovo pretili i prišli na minus četiri (41:45 u 30. minutu).
Da će Partizan NIS uspeti konačno da slomi otpor rivala činilo se posle trojke Dallo, prve timske posle 13 promašaja (54:48 u 36. minutu). Ali, Jons i Pašalić su pogodili i Široki je prišao još bliže. Činilo se da će meč ući u neizvesnu završnicu, ali skok i odbrana, omogućili su Partizanu NIS da relativno mirno prede meč kraju.

Jakša Vulić, šef struke Širokog
Čestitam Partizanu na pobedu koju je doslovno iščupao. Mi smo celu utakmicu držali priključak. Da smo u prvom poluvremenu bolje kontrolisali ofanzivni skok mislim da bismo imali i veću prednost. Onog trenutka kada je Partizan podigao agresivnost, preokrenuo je rezultat. Presudilo je Partizanovih 17 ofanzivnih skokova. Ali, nemamo dovoljno snažne igrače u poređenju sa rivalom i to nam je problem.

Duško Vujošević, trener Partizana NIS
Velika zahvalnost dugujemo publici, Pionir je bio pun. Nisam zadovoljan igrom. Nisam ni očekivao neko fantastično izdanje. Široki je u dobrom momentu i formi. Osvojio je Kup BiH, bio je maksimalno motivisan i rasterećen što se videlo kroz procenat šuta. Igrači su pokazali veliku želju što pokazuje i učinku u skoku. Ima tu umora, posledica povreda, promenjenih uloga i uklapanje Pavlovića. On nije spreman, ali je jako značajan za nas. Mislim da izlazimo iz problematičnog perioda i da ćemo igrati sve bolje.