15. kolo BHT Premijer lige

U okviru 15. kola BHT Premijer lige u okviru današnjeg programa odigrane su četiri utakmice. Željezničar je Grbavici slavio protiv Čelika, dok je Sarajevo bilo bolje od Slobode na gostovanju u Tuzli. Slavija je visokim rezultatom slavila protiv Drine iz Zvornika, a u utakmici između Veleža i Travnika nije bilo golova.

Oslobođenje

Željezničar se od svojih navijača oprostio od jesenje polusezone pobjedom na Grbavici nad zeničkim Čelikom, rezultatom 2:1.

Bajić je doveo Željezničar u vodstvo u 4. minuti, a isti igrač je u 21. minuti udvostučio prednost svog kluba. Konačan rezultat 2:1 postavio je Kojić u 45. minuti.

Ovom pobjedom Željezničar je preuzeo četvrto mjesto na tabeli, ispred gradskog rivala Olimpica.

Sarajevo jena gostovanju u Tuzli savladalo Slobodu sa 2:0. Strijelci su bili Puzigaća u 77. minuti iz penala i Okić u 90. minuti.

Sarajevo je zahvaljujući ovoj pobjedi preteklo Zrinjski na drugom mjestu na tabeli.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je Slavija, koja je u Lukavici pobijedila Drinusa 6:1. Golove za Slaviju postigli su Lemez (9.), Salković (16.), Popović (63.), Lambulić (75., 90.) i Kokot (90.), dok je jedini gol za Drinu postigao Filipović (13.).

Meč između Viteza i Travnika je odigran bez golova.