Mladi nogometaši BiH doživjeli težak poraz od Slovenije, već četvrti u kvalifikacijama

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je novi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a ovoga puta bolja je bila Slovenija rezultatom 3:0.

Izabranici Igora Jankovića vezali su tri poraza na startu kvalifikacija, a onda su se u igru vratili pobjedom na Kipru. Međutim, danas su doživjeli i četvrti poraz u petom kolu te tako definisali sudbinu užasnih kvalifikacija.

Mladi Slovenci su slavili relativno lako, golovima u prvom poluvremenu, a promašili su i jedanaesterac kako bi trijumf bio još ubjedljiviji.

Tio Cipot je doveo Slovence u vodstvo u 30. minuti, a sedam minuta kasnije Adrian Zeljković pogađa za 2:0. U finišu prvog dijela Svit Seslar je promašio jedanaesterac.

Do kraja utakmice kapiten Tarik Muharemović dobio je crveni karton, tako da je tom prilikom definitivno zapečačena sudbina mladih bh. nogometaša. Igrača više Slovenci su iskoristili i postigli treći gol preko Josta Pišeka u nadoknadi utakmice.

BiH se nakon pet odigranih utakmica nalazi na pretposljednjem mjestu tabele sa samo tri boda, a čak nas Kipar ima priliku prestići ukoliko slavi u zaostaloj utakmici.

U narednom kolu tek 6. septembra BiH će dočekati Austriju.