Albanija – Srbija 0:2

U Elbasanu su utakmicu sedmog kola kvalifikacija za EP u grupi I odigrali Albanija i Srbija, a na kraju je završeno slavljem gostiju (2:0).

Dosta tenzija bilo je pred večerašnji susret, no srećom nisu zabilježeni veći incidenti iako je, jasno, bilo raznih provokacija i vrijeđanja s tribina.
Domaćin je imao dosta motiva, neke vjerovatno već znate, ali i motiv da pobijedi i plasira se na Evropsko prvenstvo. Sve je, ipak, ostalo na motivima…

Na prvu šansu čekalo se 17 minuta. Xhaka je šutirao, ali je Stojković bio siguran. U 22. minuti Ivanović uzvraća, ali šutira malo preko gola Albanaca. Lila je u 35. miniuti u šansi, no lopta ne završava u mreži Stojkovića.
Srbija je bila i postigla pogodak u 37. minuti, ali je on poništen zbog prekršaja Tošića nad albanskim golmanom.

U nastavku dosta borbeno, kako se i očekivalo, ali mreže se nisu tresle sve do 91. minute. Kolarov je u 91. minuti pogodio udarcem iskosa s lijeve strane. Albanija je posebno krenula ofanzivno kada se saznalo da Danska gubi u Portugalu, ali je na kraju poražena.

Uspjeli su Orlovi da postignu i drugi pogodak. Sijevnula je brza kontra, Ljajić je izašao sam pred gol Albanije i lako je pogodio.

U drugom meču u ovoj grupi Portugal je ugostio Dansku, a tu je ipak bilo pogodaka. Danci su okončali kvalifikacije, ali ne znaju idu li direktno na EP ili u baraž, a o tome ovisi duel Armenije i Albanije u posljednjem kolu. Inače, Moutinho je donio pobjedu Portugalu, koji je završio ubjedljivo na prvom mjestu.

U svakom slučaju Portugal ide na EP direktno sa 18 bodova, Danska ima 12, ali nema više utakmica, Albanija 11 bodova, a u zadnjem kolu gostuje Armeniji.