Vidović i Kaneko doveli Dinamo na korak do proljeća u Europi

DINAMO je u 5. kolu skupine C Konferencijske lige pobijedio Astanu u gostima 2:0. Momčad Sergeja Jakirovića slavila je golovima Gabrijela Vidovića u 48. i Takura Kaneka u 79. minuti te je stigla na korak do prolaska skupine. Za to će joj trebati pobjeda u zadnjem kolu protiv Ballkanija.

Očajan početak Dinama

Dinamo je u Astani odigrao dobru utakmicu, osobito u drugom poluvremenu dok je u prvom to izgledalo dosta kaotično, a tako je i počelo jer je u 10. minuti Josip Mišić potpuno nepotrebno srušio Elhana Astanova u šesnaestercu. Dembo Darboe je loše pucao, po sredini, Danijel Zagorac se bacio u stranu, ali je čudesnom reakcijom nogom uspio obraniti udarac.

Dinamo je dominirao i imao više loptu u nogama, a u 17. minuti Bruno Petković je morao zabiti. Odličnim centaršutem našao ga je Sadegh Moharrami, ali lopta je na petercu malo iznenadila Dinamova kapetana pa je glavom pucao pokraj gola.

U sljedećem napadu Martin Baturina je raspalio po golu, lopta je pogodila jednog igrača Astane i skoro prevarila golmana, ali je on uspio nekako skrenuti u korner. Dinamo je bio dobar prema naprijed, ali je u obrani bio neviđeni propuh pa je gotovo svaki prelazak centra domaćina bio opća opasnost.

Griješilo se u postavljanju, u preuzimanju igrača, puštalo je na sve strane pa je Jan Vorogovskij u 21. minuti imao odličnu šansu da bi pucao pokraj gola. Najveću šansu domaćini su imali u 42. minuti kad je Robert Ljubičić promašio loptu i omogući Darboeu da se sjuri u šesnaesterac, ali je srećom po Dinamo pucao u vanjski dio mreže.

Drugi Dinamo u nastavku, proigrao je ulaskom Sučića

Sve se promijenilo ulaskom Petra Sučića na poluvremenu koji je zamijenio Marka Bulata. Sučić je stabilizirao veznu liniju i onda u 48. minuti napravio sve za vodstvo Dinama. Od centra je povukao napad, došao do šesnaesterca i dobro pucao, ali je Čondrić obranio.

No, domaćini su loše reagirali, lopta se odbila na noge Gabrijela Vidovića koji je lukavim udarcem pogodio prvi kut za prednost gostiju. Astana se nakon toga potpuno raspala i u 50. minuti je Čondrić jedva obranio udarac Josipa Mišića, a u nastavku akcije Petković je imao mrtvu šansu, ali je nakon ubačaja iz kornera pucao preblizu golmanu koji je to obranio.

Golčina Kaneka

U 63. minuti Vidović je nakon odlične akcije pucao preko gola, a domaćini su u 73. ostali s desetoricom nakon što je Dušan Jovančić dobio drugi žuti karton. Tri minute kasnije Petković je u čistoj šansi glavom pucao pokraj gola, a sve je bilo gotovo u sljedećem napadu.

Mišić je ubacio iz kornera, Petković je spustio na rub šesnaesterca, a tamo je Kaneko fantastičnim udarcem pogodio prve rašlje za potvrdu Dinamove pobjede. Do kraja susreta Dinamo je imao nekoliko kontri, a najbliže trećem golu bio je u 84. minuti kad je Moharrami nakon dobre akcije pogodio gredu.