Zvijezda 09 pobijedila GOŠK i prepustila im začelje

Govedarica za pobjedu

Zvijezda 09 je u 14. kolu Premijer lige BiH dočekala GOŠK i na kraju je slavila pobjedu rezultatom 1:0.

GOŠK je imao odlično otvaranje utakmice. Aletić i Kulović su pogodili okvir gola u početnoj fazi utakmice, da bi Zvijezda iz prve šanse stigla do gola.

Igrla se 18. minuta kada je lijepu akciju domaćih u pogodak pretvara Miljan Govedarica za prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli naročito lijep fudbal. Gabeljani su imali veći posjed lopte, ali su prave šanse izostale i na odmor se otišlo vodstvom Zvijezde 09 od 1:0.

Nastavak meča donosi nekoliko dobrih pokušaja na obje strane. Bilo je dosta situacija u kojima se mogao promijeniti rezultat, ali su napadači u drugom poluvremenu zakazali.

Ostalo je do kraja 1:0 za Zvijezdu 09 koja je upisala drugi trijumf u nizu i sada su preskočili GOŠK kojem su prepustili posljednje mjesto  na tabeli.