Zvezda remizirala s Napolijem

Večerašnjim susretima u grupama A, C i D završen je prvi dan nove sezone Lige prvaka.

U grupi A Monaco je dočekao Atletico, a gosti su slavili rezultatom 2:1. Monaco je poveo u 18. minuti kada je nakon velike smušenosti u odbrani gostiju Grandsir pogodio za 1:0. Jorgandžije su do preokreta stigle do kraja prvog poluvremena.

Najprije je u 31. minuti Griezmann maestralno uposlio Costu koji matira Benaglija, a potom je nakon kornera Gimenez pogodio u 45+1. minuti za vodstvo gostiju rezultatom 2:1, što se ispostavio i kao konačan rezultat meča.

Club Brugge i Borussia Dortmund su odigrali veoma uzbudljiv susret, a slavili su Nijemci rezultatom 1:0. Gosti su slavili komičnim pogotkom Pulišića iz 85. minuti. Nakon lijepe akcije Borussije lopta je došla do defanzivca domaćih Mitrovića koji je pokušao izbiti loptu, ali je pogodio američkog reprezentativca i ona je preko Letice završila u golu.

U grupi C igrao se derbi kompletnog prvog kola u kojem je Liverpool dočekao PSG, a meč je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 3:2. Nakon pola sata igre Sturridge je na Robertsonovu asistenciju glavom pogodio za 1:0, a samo šest minuta kasnije Milner je iz penala udvostručio prednost Redsa. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Meunier je smanjio na 2:1.

Izjednačio je Mbappe u 83. minuti. Salah je prodao loptu na svojoj polovini, Neymar je napravio dar-mar u odbrani domaće ekipe, a francuski reprezentativac je rutinski pogodio za 2:2. Ipak, u 90+2. minuti Redi su stigli do trijumfa, a strijelac je bio Firmino na Van Dijkovu asistenciju.

Crvena zvezda je dočekala Napoli, a susret je završen rezultatom 0:0. Gosti su dominirali tokom čitavog susreta, dva puta su pogodili prečku, a Rodić je jednom očistio loptu ispred svog gola kada je Borjan, koji je branio sjajno večeras, već bio savladan. Domaćin će biti mnogo zadovoljniji osvojenim bodom do kojeg je došao veoma požrtvovanom igrom i zalaganjem svih igrača.

Galatasaray je savladao Lokomotiv rezultatom 3:0 u grupi D. Domaćin je poveo u 9. minuti preko Rodriguesa, a Derdiyok je u 67. minuti udvostručio prednost. Posljednje tri minute meča turski klub je igrao sa igračem manje jer je Ndiaye dobio drugi žuti karton, ali je uprkos tome stigao i do trećeg gola preko Inana u 90+4. minuti iz penala.

Schalke i Porto su podijelili bodove odigravši 1:1. Najbolju priliku u prvom poluvremenu su imali gosti kada je arbitar Manzano dosudio penal, ali je Tellesov udarac sa bijele tačke na čudesan način odbranio Fahrmann.

Taj promašaj kažnjen je nakon kontre u 64. minutu koju je realizovao Embolo. Porto je stigao do izjednačenja u 75. minuti. Manzano je izmislio penal za portugalsku ekipu, a ovaj put umjesto Tellesa šutirao je Otavio i pogodio za 1:1.

Inače, ovaj susret će ostati upisan u historiju Lige prvaka s obzirom da je golman gostiju Iker Casillas zaigrao 20. sezonu u elitnom evropskom klupskom takmičenju što nikome prije nije pošlo za rukom.

Večerašnjim susretima grupe B u Barceloni i Milanu počela je nova sezona Lige prvaka, a prve pobjede su upisali Barcelona i Inter.
Barcelona je savladala PSV rezultatom 4:0 na Nou Campu. Katalonci su dominirali tokom čitavog susreta i sasvim zasluženo su upisali tri boda.

Prvi pogodak na meču postigao je Messi. Argentinac je postigao prelijep pogodak u 32. minuti susreta kada je iz slobodnog udarca sa 21 metra pogodio preko živog zida za 1:0.

U finišu meča Barca je postigla još tri pogotka. Najprije je na 2:0 povisio Dembele u 75. minuti nakon što je nanizao trojicu igrača gostiju i potom rutinski sa ivice kaznenog prostora pogodio Zoetovu mrežu za 2:0. Messi je samo dvije minute kasnije pogodio za 3:0 nakon fenomenalne Rakitićeve asistencije.

U 79. minuti susret je morao napustiti Umtiti. Lozano je krenuo sam ka golu Barce, a Umtiti ga je kao posljednji igrač odbrane udario i zaradio drugi žuti karton, te je domaćin posljednjih desetak minuta igrao sa igračem manje.

Konačnih 4:0 postavio je Messi na Suarezovu asistenciju u 87. minuti. To je bio osmi hat-trick Argentinca u karijeri u Ligi prvaka čime je krunisao spektakularnu partiju.

Inter je na “Giuseppe Meazzi” dočekao Tottenham, a susret je završen pobjedom domaćina rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Prvi pogodak na meču pao je početkom drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti. Eriksen je šutirao iz daljine, Handanović je odbio loptu koja se sretno vratila do Danca, a nakon njegovog novog šuta lopta je pogodila Mirandu i prevarila Slovenca na golu Nerazzurra i završila u mreži.

Najljepši trenutak večeri viđen je u 86. minuti. Asamoah je sa lijeve strane centrirao na ivicu kaznenog prostora, a Icardi iz voleja zakucava loptu iza Vormovih leđa za 1:1.

Pobjedu Interu donio je Vecino u 90+2. minuti susreta. Nakon Candrevinog kornera De Vrij je poslao loptu glavom u peterac, a Vecino je proslijedio u mrežu za velika tri boda Nerazzurra.