Zrinjski i Široki Brijeg razočarali u hercegovačkom derbiju

U derbiju 9. kola Premijer lige BiH ekipe Zrinjskog i Širokog Brijega odigrale su bez pobjednika hercegovački derbi, a konačni rezultat glasio je 0:0.

Obje ekipe otvoreno su ušle u meč, ali u prvih 20 minuta ne bilježimo nijednu priliku vrijednu pomena. Prvu opasnost vidjeli smo u 19. minuti kada Brkić brani udarac Bagarića.

Nakon pomenute šanse i jedna i druga ekipa nastavile su sa čvrstom igrom, sve do 41. minute kada Jakovljević s gol-linije izbacuje udarac danas agilnog Bagarića. Dvije minute nakon toga, Barišić je imao prvu šansu za Plemiće, no nije pogodio.

Prvu priliku u drugom poluvremenu opet je imao Široki Brijeg, ali Čabraja iz zicer situacije u 49. minuti propušta dovesti goste u vodstvo. Igra se opet usporila, obje ekipe su prije svega čuvale svoj gol, pa tako do kraja utakmice nije bilo pogodaka i hercegovački derbi završen je bez pogodaka.

Zrinjski nakon ovog kola ima 16 bodova i ostaje na trećoj poziciji, dva manje od trenutno prvoplasiranog Sarajeva i jedan manje od Željezničara koji u nedjelju igra protiv Radnika na Grbavici.

S druge strane, Široki Brijeg osvojio je prvi bod pod vodstvom novog trenera, a nakon devet odigranih utakmica oni imaju 13 osvojenih bodova.