Željezničar siguran protiv Širokog, remi Zrinjskog i Sarajeva

Kompletirano 19. kolo

PREMIJER LIGA BIH Željezničar siguran protiv Širokog, remi Zrinjskog i Sarajeva

Fudbaleri Željezničara pobjedom su protiv Širokog Brijega zaključili prvo kolo nastavka Premijer lige BiH. Plavi su na stadionu “Grbavica” slavili sa 2:0 u utakmici koja je opravdala ulogu jednog od derbija kola.

Željezničar je poveo golom Lendrića u 20. minuti, kojega je sjajno uposlio Siniša Stevanović. Prije tog gola Široki Brijeg je imao terensku dominaciju, ali bez izglednijih prilika. U drugom poluvremenu Željezničar se povukao na svoju polovinu, te u nekoliko navrata pokušava preko kontra napada, a gosti su u jednoj akciji pogodili i stativu.

Gol za pobjedu postigao je Samir Bekrić u 85. minuti, kada je sjajno zaobišao golmana i poentirao u praznu mrežu.

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva podijelili su bodove u jednom od derbija 19. kola Premijer lige BiH. Utakmica je završena 2:2, a obilovala je sjajnim prilikama i igrom sa obje strane.
Poveli su gosti, a pogodio je u 28. minuti bivši igrač Zrinjskog Deni Simeunović. Za mostarski klub je u samom finišu prvog poluvremena poravnao Ognjen Todorović, a sa tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U nastavku susreta obje su ekipe zaigrale još bolje, a novo vodstvo Sarajevu donio je još jedan bivši igrač Zrinjskog Amer Bekić u 68. minuti. Da bivši igrač ne budu kobni samo za Zrinjski pobrinuo se Nemanja Bilbija, bivši igrač Sarajeva, koji je u 84. minuti postavio konačan rezultat 2:2.

Ekipa Slavije savladala je Olimpic sa 1:0 u prvom meču dana. Jedini gol na susretu viđen je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je dosuđen penal za domaćina. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Darko Spalević. U nastavku susreta obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, a fudbaleri Olimpica su čak pogodili prečku.