-TopSLIDEKošarkaSport

Košarkaši Bosne pobijedili Iliriju u kvalifikacijama za ABA 2 ligu

Košarkaši Bosne Meridian pobijedili su u Skenderiji u prvoj utakmici polufinala kvalifikacija za ABA 2 ligu ekipu Ilirije rezultatom 83:81.

Obje ekipe su bile raspucane od samog početka meča, a prva četvrtina je protekla u blagoj prednosti Bosne.

Sarajevski tim je potom dodao gas i do poluvremena stekao lijepu prednost od 13 poena razlike (49:36).

Ipak, Ilirija se vratila u drugom poluvremenu. Već u trećoj četvrtini su uspjeli prepoloviti prednost Bosne, a u posljednjoj dionici je uslijedio i potpuni preokret.

Uslijedila je drama u finišu utakmice, a Bosna je smogla snage i na kraju ipak upisala pobjedu.

Najbolji u redovima Bosne bio je Ilić s 22 poena, dok je Planinić postigao 17. Vrijedi istaći i Božovića koji je ostvario double-double učinak od 10 poena i 11 skokova. U redovima slovenske ekipe najbolji je bio Oreal s 30 poena.

Revanš ovih rivala igra se u utorak, prenosi Face TV.