Young Boys pobijedio Pjanićev Juventus, Lyon osvojio bod za prolazak dalje

Utakmicama u grupama E, F i H završena je grupna faza Lige prvaka, a posljednji putnik u osminu finala je ekipa Lyona koja je remizirala protiv Šahtara u gostima.Prije utakmica koje su počele u terminu od 21:00 sat bilo je poznato 15 do 16 klubova koji su se plasirali u osminu finala, a jedino pitanje bilo je da li će im se pridružiti Šahtar ili Lyon.

U direktnom duelu u kojem je francuskom timu bio potreban bod, Šahtra je odlično otvorio meč i preko Moraesa u 22. minuti stiže u vodstvo. Lyon je igrao strpljivo, bili su svjesni da im je potreban samo jedan gol i remi, a do pogotka stižu u 65. minuti kada asistenciju Depaya u pogodak pretvara Fekir sjajnim udarcem s ivice kaznenog prostora.

Sjajan meč u Amsterdamu odigrale su ekipe Ajaxa i Bayerna, a u susretu s dva penala i dva crvena kartona viđeno je čak šest pogodaka. Lewandowski je u 13. minuti doveo Bavarce u vodstvo, Tadić je u 61. minuti poravnao, a onda u 67. minuti Wober dobija direktan crveni karton.

Sedam minuta nakon toga direktan crveni karton dobio je i Muller, a onda u 82. minuti Tadić s bijele tačke donosi potpuni preokret svojoj ekipi. Ipak, Lewandowski također s bijele tačke u 86. minuti poravnava na 2:2, da bi u 90. minuti Coman pogodio za 3:2 i potpuni preokret prvaka Njemačke. Činilo se da će to biti i konačni rezultat meča, a onda u 96. minuti Tagliafico pogađa za 3:3.

Do pobjede nakon preokreta stigao je i prvak Engleske, Manchester City, a oni su na svom Etihadu sa 2:1 porazili Hoffenheim. Gosti su poveli golom Kramarića s bijele tačke u 16. minuti, ali je pred sam kraj prvog poluvremena Sane sjajnim golom iz slobodnog udarca poravnao na 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Sane drugim pogotkom u 61. minuti.

Ekipa Valencije savlada je Manchester United rezultatom 2:1 na svom terenu. Pogotke za domaće postigli su Soler i Jones koji je postigao autogol, dok je utješni gol za Crvene đavole postigao rezervista Rashford.

Identičan rezultat bio je i na meču između Young Boysa i Juventusa gdje je Stara dama doživjela drugi poraz u ovoj sezoni Lige prvaka. Hoarau je doveo Young Boys u vodstvo u 30. minuti s bijele tačke, a isti igrač je sredinom drugog poluvremena povećao na 2:0. Jedino što je Juventus do kraja uspio napraviti je utješni pogodak Dybale u 80. minuti.

Miralem Pjanić na terenu je proveo 65. minuta, onda je umjesto njega ušao Emre Can.

Benfica je tek u finišu stigla do pobjede protiv tvrdog AEK-a, a konačni rezultat glasio je 1:0. Jedini pogodak postigao je Grimaldo u 88. minuti, samo minutu nakon što je Galanopoulos dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.