United u finišu preokrenuo protiv Juventusa

U najvećem derbiju četvrtog kola Lige prvaka u Torinu su se sastali Juventus i Manchester United, a susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Juventus i Manchester United sastali su se u okviru grupe H, a susret je završen rezultatom 2:1 za Crvene đavole nakon velikog preokreta.

Juventus je poveo u 65. minuti kada je Leonardo Bonucci poslao sjajnu dugu loptu sa centra, a Cristiano Ronaldo iz prve postiže golčinu za 1:0.

Kada se činilo da će Stara dama slaviti, u finišu meča gosti su napravili spektakularan preokret. Najprije je u 86. minuti Juan Mata pogodio za 1:1, a Alex Sandro je u 90. minuti autogolom donio tri boda Unitedu.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima poražene ekipe.

Ranije danas u ovoj grupi Valencia je nadigrala Young Boyse rezultatom 3:1.

grupi E Bayern je pobijedio AEK sa 2:0. Pogotke za Bavarce postigao je Robert Lewandowski. Poljak je najprije pogodio iz penala u 31., a potom i na asistenciju Thomasa Mullera u 71. minuti za konačnih 2:0.

Benfica je remizirala sa Ajaxom rezultatom 1:1, a pogotke su postigli Jonas u 29. i Dušan Tadić u 61. minuti meča.

Manchester City je u grupi F rutinski pregazio Šahtar rezultatom 6:0. Pogotke su postigli David Silva (13.), Gabriel Jesus (24. penal, 72. penal, 90+2.), Raheem Sterling (49.) i Riyad Mahrez (84.). No, susret će ostati u sjeni katastrofalne odluke arbitra Viktora Kassaija da dosudi prvi penal za City nakon što se Sterling naprasno bacio u kaznenom prostoru iako na dva metra od njega nije bilo nikoga.

Lyon je remizirao sa Hoffenheimom rezultatom 2:2. Domaćin je vodio sa 2:0 pogocima Nabila Fekira (19.) i Tanguyja Ndombelea (28.), ali je njemačka ekipa stigla do poda pogocima Andreja Kramarića (65.) i Pavela Kaderabeka (90+2.).

U redovima gostiju čitav susret je odigrao Ermin Bičakčić, koji je i asistirao kod prvog pogotka svoje ekipe.

grupi G Real Madrid je rutinski slavio protiv Plzena u gostima rezultatom 5:0. Pogotke za Kraljeve postigli su Karim Benzema (21., 37.), Casemiro (23.), Gareth Bale (40.) i Toni Kroos (67.).

Podsjetimo, ranije danas Roma je sa 2:1 nadigrala CSKA u Moskvi.