Benfica velikom pobjedom u Belgiji zakoračila u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Benfice savladali su Club Brugge rezultatom 2:0 na gostovanju u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka te tako napravili krupan korak ka narednoj fazi.

Benfica se postavila kao favorit od prve minute utakmice u Bruggeu, no prvi su zaprijetili domaćini preko Tajona Buchanana koji nije uspio matirati gostujućeg golmana u petoj minuti.

Nakon toga Benfica je preuzela kontrolu igre, a u 26. minuti nekoliko centimetara dijelilo je Antonija Silvu od gola nakon udarca glavom poslije kornera.

Četiri minute kasnije Rafa Silva je pogodio stativu za goste, a onda je isti igrač u 35. minuti promašio još jednu sjajnu šansu.

Domaći su u posljednjoj minuti prvog dijela mislili da su došli u vodstvo, no gol Denisa Odoija je poništen zbog ofsajda nakon VAR intervencije.

U 50. minuti dogodio se ključni detalj susreta. Jack Hendry pravi faul u svom kaznenom prostoru, a Joao Mario pogađa s bijele tačke za vodstvo gostiju.

Do kraja utakmice Benfica je prije mogla do drugog gola, nego Brugge do poravnanja. Taj prvi rasplet se i dogodio minut prije kraja regularnog dijela, pošto je David Neres iskoristio grešku domaće odbrane za 0:2.

Ostalo je 0:2 tako da Benfica nosi veliku prednost u revanš na svom terenu. Uzvrat u Lisabonu zakazan je za 7. mart.