RukometSport

Težak poraz mladih bh. rukometašica

Poljska uvjerljiva

Mlade rukometašice Bosne i Hercegovine do 19 godina poražene su i u drugoj utakmici Evropskog prvenstva B divizije.

Naše mlade rukometašice danas su teško poražene od Poljske rezultatom 40:21 i izvjesno je već sada da ih nećemo gledati u doigravanju za plasman u nokaut fazu.

Poljakinje su dominirale u ovom meču od prve do posljednje minuta. Već na poluvremenu su imale deset golova prednosti (22:12) i samo je bilo pitanje sa kojom razlikom će meč biti završen.

Na kraju je bilo ogromnih minus 19 (40:21) i reprezentacija BiH je ostala bez šanse da prođe dalje.

Podsjetimo, jučer su bh. rukometašice izgubile i od selekcije Ukrajine rezultatom 30:21.

Kowalik i Wieckowska su sa po osam golova predvodile Poljakinje, dok je najefikasnija u bh. timu bila Andrea Soldo sa pet golova.