Crvena zvezda šampion ABA lige!

Crvena zvezda je u četvrtoj utakmici finalne serije play offa ABA lige savladala Cedevitu (79:89) u Zagrebu, te je tako postala šampion ABA lige

U prvoj četvrtini rezultat je bio u egalu konstantno, a zatim se pred kraj Zvezda odlijepila i u drugi period ušla sa pet poena prednosti (25:30). Drugu četvrtinu beogradski tim otvorio je serijom od 6:0, a do poluvremena povećali su prednost na 17 poena.

U trećoj dionici Cedevita je zaigrala bolje, te je pomalo topila prednost Zvezde i u posljednju četvrtinu ušli su sa jedanaest poena zaostatka. Ipak, hrvatski tim nije uspio u četvrtoj četvrtini napraviti ništa više, tako da je susret Zvezda dobila sa deset poena prednosti (79:89).

Jenkins je vodio Zvezdu do pobjede sa 17 poena, a Mitrović je dodao 14. Po 12 poena postigli su Kalinić i Marjanović. U redovima Cedevite Zubčić je ubacio 15 poena, a Bilan devet, dok je naš Gordić ubacio sedam poena.