Ostali sportoviSport

Taekwondo – 4. evropsko prvenstvo: Adna Borić osvojila zlato u kadetskoj konkurenciji

Članovi Taekwondo kluba Novi Grad Sarajevo osvojili su tri medalje (zlato, srebro i bronzu) na 4. evropskom prvenstvu za klubove u turskoj Antaliji.

Najsjajnije odličje osvojila je Adna Borić u kategoriji više od 59 kg u kadetskoj konkurenciji. Nakon što je savladala sve protivnice u kvalifikacijama, Borić je u polufinalu i finalu ubjedljivo bila bolja od predstavnica klubova iz Turske.

Jusuf Ali Rašidagić, takmičar u kadetskoj konkurenciji do 57 kg, je osvojio srebrenu medalju izgubivši finalnu borbu od predstavnika Francuske, dok je junior Nedžad Husić osvojio bronzu (do 51 kg), nakon što je u polufinalu izgubio meč od takmičara iz Kazahstana.

Taekwondo festival, koji se ove godine održava u Antaliji, je na tri takmičenja, (Turkish Open – rankirani turnir G1 klase, Evropsko prvenstvo za klubove – rankirani turnir G1 klase i Evropsko prvenstvo za djecu), okupio više od 3.000 takmičara iz 57 država.

Taekwondo klub Novi Grad je bio jedini bh. predstavnik, na ovim takmičenjima.