Svjetsko klupsko prvenstvo: Ronaldo srušio Gremio i donio treću titulu Realu

Ekipa Real Madrida slavila je protiv brazilskog Gremija minimalnim rezultatom 1:0 te su zahvaljujući toj pobjedi stigli do trećeg naslova Svjetskog klupskog prvaka.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi Kraljevskog kluba, međutim ekipa Zinedinea Zidanea nije stvorila veliki broj pravih prilika pa su mreže nakon prvih 45 minuta mirovale.

Real je u drugom poluvremenu još ofanzivnije krenuo prema golu Brazilaca, a ključni trenutak desio se u 54. minuti kada najbolji igrač svijeta Cristiano Ronaldo udarcem iz slobodnog udarca postiže pogodak za veliko slavlje igrača iz Španije.

Portugalac je četiri minute nakon toga postigao još jedan pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda, a do kraja susreta rezultat je ostao isti pa je Real Madrid treći put postao svjetski klupski prvak.

Ovo je također prvi put u historiji da je jedna ekipa odbranila ovu titulu svjetsko klupskog prvaka.

U susretu za treće mjesto Pachuca je slavila protiv Al-Jazire rezultatom 4:1.