Srbija slavila u Litvaniji, Kosovo pobijedilo Crnu Goru

Reprezentacija Ukranije osigurala je plasman na EP nakon što je u 7. kolu grupe B kvalifikacija za EP na svom terenu savladala Portugal sa 2:1.

Ukrajnci su furiozno krenuli u meč i golovima Yaremchuka u 6. i Yarmolenka u 27. minuti brzo su poveli sa 2:0. U nastavku je Portugal imao više od igre, ali sve što su uspjeli je da ublaže gol preko Cristiana Ronalda iz penala u 72. minuti.

Inače, portugalskom asu je to bio 700. gol u zvaničnim utakmicama u karijeri.

U istoj grupi Srbija je golovima dvostrukog strijelca Mitrovića nadigrala Litavniju na gostovanju 1:2, ali s obzirom da Portugal do kraja igra sa Litvanijom i Luksemburgom, Srbi imaju samo teoretske šanse za drugo mjesto.

Engleska je u grupi A kao gost deklasirala Bugarsku sa 0:6 (Rashfod 7’, Barkley 20’, 32’, Sterling 45’, 69’, Kane 85’) i veoma je blizu plasmana na Euro.

U istoj grupi Kosovo je na svom terenu nadigralo Crnu Goru koju sa klupe predvodi Faruk Hadžibegić. Kosovari su slavili zahvaljujući pogocima Rrahmanija u 10. i Muriqija i 34. minuti i dva gola prije kraja zadržali su određene šanse da se plasiraju na EP.

U posljednja dva kola Kosovo gostuje Češkoj i dočekuje Englesku.

Zanimljivo je bilo i u duelu grupe H između Francuske i Turske, a na kraju je bilo 1:1. Giroud je doveo aktuelne svjetske prvake u vodstvo u 76. minuti, a vrijedan bod Turcima osigurao je Ayhan osam minuta prije kraja. Obje reprezentacije sada imaju po 19 bodova i na korak su od plasmana na EP.