logo
bios

Sportski savez Visoko: Faruk Vražalić i Almina Mušinbegović najbolji u 2014.

Objavljeno prije 5 godina . u sri, feb 18th, 2015

Općinski Sportski savez Visoko, noćas je organizirao svečano proglašenje najboljih sportista i sportskih radnika za 2014. godinu.
Manifestacija je održana u Gradskom kinu Visoko.
U ovom izvještaju donosimo imena svih kandidata koji su bili nominovani za nagrade i priznanja, a nagrađeni su označeni boldiranim slovima i prvi su u poretku nominacija.

Najuspješniji sportista senior u muškoj konkurnciji

1. Vražalić Faruk, rukometaš
2. Almin Kajević, taekwondo – borilački sportovi

Najuspješnija sportistkinja seniorka u ženskoj konkurenciji

1. Almina Mušinbegović, taekwondo – borilački sportovi

Najuspješniji junior

1. Senahid Bulut, karate – borilački sportovi
2. Irfan Babić, taekwondo – borilački sportovi
3. Kemal Nurudinović, kuglanje
4. Vladan Lončar, rukomet

Najuspješnija juniorka

1. Hana Lendžer, ritmička gimnastika
2. Mubina Klepo, taekwondo – borilački sportovi
3. Melika Šahinović, aeromodelarstvo

Najuspješniji trener

1. Mirza Handžić, rukomet
2. Edin Muzaferija, nogomet
3. Edin Kajević, taekwondo – borilački sportovi

Najuspješnija seniorska sportska organizacija (muška)

1. Kuglaški klub “Bosna” Visoko
2. Rukometni klub “Bosna Prevent” Visoko
3. Aeroklub “Izet Kurtalić” Visoko
4. Taekwondo klub “Bosna” Visoko

Najuspješnija seniorska sportska organizacija (ženska)

1. Taekwondo klub “Bosna” Visoko

Najuspješnija juniorska sportska organizacija

1. Škola fudbala “Visport” Visoko (kadeti)
2. Rukometni klub “Bosna” Visoko U12

Nagrada za životno djelo

1. Halid Džudžo
2. Muhamed Salčinović

DONATORI – prijatelji sporta

1. Sports for Children – fondacija iz Holandije
2. Zijad Breščić
3. Refik Kurgaš
4. Nermin Kadrić
5. Prevent Visoko
6. Visoko Energija

Sportski radnik

1. Asim Limo, nogomet
2. Muhamed Kadić, šah
3. Rašid Trgo, nogomet
4. Sabrija Limo, aeromodelari
5. Mensur Lepić, ritmička gimnastika
6. Muhamed Husić, nogomet

Jubilej

1. 35 godina – Karate klub “Visoko” Visoko
2. 60. godina – Rukometni klub “Bosna”

Sportski novinar

1. Jasmin Tajić
2. Almin Alijagić

U cilju da se stimuliše i afirmira što više sportista i sportskih radnika, te istakne što više takmičarskih aktivnosti – Sportski savez Visoko dodjeljuje nagrade i priznanja u još nekoliko kategorija:

Najuspješniji sportista po granama sporta

1. Nedim Bečar, taekwondo – borilački sportovi
2. Senahid Bulut, karate – borilački sportovi
3. Abdulah Uzunović, šah
4. Nihad Džino, streljaštvo
5. Dženan Ganić, kuglanje

Sportska nada

1. Farah Dželilović, ritmička gimnastika
2. Lana Lončar, rukomet
3. Almin Buza, nogomet
4. Nadina Lopo, ritmička gimnastika
5. Abdulah Zukić, karate – borilački sportovi
6. Sajra Kajević, taekwondo – borilački sportovi
7. Eldar Bečak, rukomet
8. Haris Buljina, rukomet

Priznanja u kategoriji invalidnih sportova

1. Kemal Kardaš
2. Elmedin Jusić

Specijalne nagrade za razvoj škloskog sporta podjeljene su svim visočkim osnovnim školama, a za najuspješniju proglašena je OŠ “Mula Mustafa Bašeskija” Donje Moštre
Pedagog tjelesnog odgoja: Rasim Aščalić – OŠ “Kulin Ban”

Posebna nagrada za doprinos u razvoju sporta:
Edin Kajević

www.magazinplus.eu

Copyright 2016 Magazin Plus d.o.o. Sva prava zadržana.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Programiranje: Magazin plus
Na vrh