Visoko

Sloga deklasirala Bosnu 28:40

Rukometaši Sloge i večeras su na gostovanju u Visokom upisali pobjedu nad ekipom Bosne čime su obezbjedili plasman u polufinale doigravanja za Prvaka Bosne i Hercegovine.

Dosta lakše od očekivanog, Sloga je deklasirala domaći sastav, rezultatom 28:40 (14:18).

Teško da je netko očekivao ovakav rasplet, nakon sjajne sezone visočkih rukometaša, no već u prvom susretu doigravanja, petoplasirana ekipa prvenstva bila je dosta bolja, te nakon dvomeča, ekipa Sloge, zasluženo je izborila plasman u polufinale.

I u večerašnjem susretu, gosti iz Doboja, krenuli su sjajno a već do poluvremena imali su četiri gola prednosti. Na pauzu se odlazi kod rezultata 14:18.

I u nastavku, Sloga igra odlično, a već u 41. minuti imaju velikih plus deset. Do kraja susreta gosti iz Doboja odlaze na plus dvanaest, za konačnih 28:40.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Toromanović i Haramandić sa po šest golova, dok je Kapić dodao pet. Na drugoj strani prvo ime susreta bio je Stanković sa osam pogodaka, Janković i Karanović sa po sedam, te Ćosić koji je dodao šest pogodaka.

Nakon pobjede u prvom susretu i velikih plus dvanaest u večerašnjem susretu, rukometaši Sloge više nego zasluženo, obezbjedili su plasman u polufinalu.