Široki Brijeg drugom pobjedom protiv TOŠK-a potvrdio plasman u finale Kupa BiH

Ekipa Širokog Brijega porazila je TOŠK u uzvratnom meču polufinala Kupa BiH minimalnim rezultatom 1:0 čime su potvrdili plasman u finale najmasovnijeg nogometnog takmičenja u BiH.Gosti s Pecare nakon pobjede od 2:0 u prvom meču već su jednom nogom bili u finalu, a da u uzvratu ne bi bilo iznenađenja, od prve minute ofanzivno su krenuli prema golu TOŠK-a i već u 12. minuti stigli su u vodstvo.

Strijelac pogotka za tim iz Hercegovine bio je Borna Petrović.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika, no nije bilo pogodaka, a u drugom poluvremenu Široki Brijeg iskusno je čuvao stečenu prednost i na kraju je upisao pobjedu i osigurao plasman u finale.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Sarajevo i Sloga, a Bordo tim ima veliku prednost od 4:1 iz prvog meča.