Sarajevo slavilo pogocima Ahmetovića i Halilovića u Armeniji protiv Banantsa

Sarajevo je od početka meča dominiralo, a do vodstva je stiglo već u 15. minuti. Hodžić je sjajno ubacio sa lijeve strane, a Ahmetović glavom matira Airapetyana za 1:0.

Armenci su bili u šoku nakon vodećeg pogotka gostiju, a naš klub je to iskoristio i samo šest minuta kasnije na semaforu je stajalo 0:2.

Velkoski i Ahmetović su izveli sjajan dupli pas na ivici kaznenog prostora, a potom je kapiten Sarajeva odigrao povratnu loptu za Halilovića koji sa 20 metara loptu šalje u sami ugao gola Banantsa za 2:0.

Banants je smanjio u 34. minuti susreta zahvaljujući katastrofalnoj reakciji golmana Bordo tima Pavlovića. Slobodan udarac sa više od 35 metara izveo je Ayvazyan, Pavlović je veoma loše reagovao i lopta je završila u njegovom golu za veliko slavlje domaćih navijača.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Peltier se našao u velikoj šansi, ali je sa desetak metara šutirao tik pored gola.

Na početku drugog poluvremena ponovo je Ayvazyan zaprijetio iz slobodnog udarca, i to opet sa 35 metara. No, ovaj put samo se zatresla stativa Pavlovićevog gola.

Do kraja susreta to je ostalo jedino veće uzbuđenje u drugom poluvremenu i Sarajevo ide kući s jednim pogotkom prednosti.

Uzvratni susret se igra na stadionu “Asim Ferhatović Hase” 19. jula.