Sarajevo slavilo i u Mostaru protiv Zrinjskog i prošlo u polufinale Kupa BiH

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Bordo tim je u Mostaru slavio protiv Zrinjskog identičnim rezultatom kao i u prvom meču (1:0) i na taj način se plasiralo među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju.Na susretu je viđena velika borba i tek nekoliko izglednih prilika za postizanje pogodaka.

Zrinjski je prvi zaprijetio u 6. minuti. Kapiten Sarajeva Krste Velkoski je izgubio loptu na centru, uslijedio je brzi kontranapad domaće ekipe, a udarac Damira Šovšića sa desetak metara sjajno brani Vladan Kovačević.

Sarajevo je u 15. minuti moglo stići do vodstva. Najprije je Anel Hebibović šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Plemića Ivan Brkić je odbio loptu pravo na glavu Mersudina Ahmetovića, no iskupio se potom čudesnom intervencijom nakon udarca napadača Sarajeva i odbio loptu u korner.

Brkić se istakao i u 36. minuti kada je odbranio sjajn udarac Amara Rahmanovića.

U 72. minuti ponovo je Sarajevo imalo stopostotnu priliku za pogodak. Nakon kornera Nihad Mujakić je šutirao iz peterca, a Advan Kadušić je sa gol-linije izbio loptu i spasio čist pogodak.

Do kraja susreta Zrinjski je pokušavao stići do pogotka kojim bi poravnao ukupni rezultat, a najbolju šansu za to imao je Staniša Mandić u 90. minuti kada je izašao sam na Kovačevića i pokušao ga je lobovati, ali je promašio čitav gol.

Taj promašaj je kažnjen u sudijskoj nadoknadi kada je Benjamin Tatar nakon sjajnog solo-prodora zakucao loptu u Brkićevu mrežu za konačnih 1:0.

Sarajevo se u polufinalu priključilo TOŠK-u i Slogi iz Gornjeg Crnjelova, dok ćemo posljednjeg učesnika dobiti nakon večerašnjeg susreta Borca i Širokog Brijega u Banjoj Luci.