Sarajevo na ispunjenom Koševu poraženo od Celtica sa 3:1

Sarajevo je u spektaklu na Koševu pred 30.000 gledalaca pokazalo zube škotskom velikanu Celticu, koji je na kraju ipak uspio slaviti nakon preokreta sa 1:3 i steći ozbiljnu prednost pred revanš.

Prvih pet minuta je prošlo u mirnoj igri, Celtic je čuvao loptu i nije previše srljao, ali u 7. minuti je Sarajevo imalo kolosalnu šansu.

Pred Baina je sam izbio Anel Hebibović, na kraju ga je pokušao lobovati, ali je golman Celtica pročitao njegovu namjeru.

Celtic je i nakon toga nastavio držati loptu, bio je posjed na strani Škota, ali je bordo tim sjajno prijetio nakon kontra napada.

U 11. minuti je Velkoski nakon pasa Hebibovića centrirao s desne strane, ali je opasnost otklonila odbrana gostiju.

Prvu prijetnju Celtica smo vidjeli u 18. minuti, Christie je šutirao s 30-ak metara, ali je lopta otišla nekoliko metara pored gola Kovačevića.

Bordo tim ponovo prijeti u 22. minuti, kada se sjajno snašao Rahmanović, ali je izblokiran u posljednji tren. Nakon kornera je bila velika gužva pred golom Baina, ali ostalo je 0:0.

Eskplozija na Koševu se dešava u 29. minuti. Dosuđen je ponovo korner nakon katastrofalne reakcije odbrane Celtica. Milanović je ubacio, lopta pala u petercu gostiju, a u mrežu ju je zakucao Mirko Oremuš za erupciju oduševljenja na Koševu.

Nije slavlje domaćih navijača dugo trajalo, pošto su Škoti brzo preuzeli inicijativu, dva puta zaprijetili, pa je dva puta Kovačević morao reagovati i spašavati svoj gol.

Spasa nije bio u 35. minuti, kada se Johnston namjestio na udarac na 25 metara i sjajno matirao golmana Sarajeva.

Nakon toga je na terenu potpuno dominirao škotski velikan, prijetio u nekoliko navrata preko Bolingolija i McGregora, ali je ostalo 1:1 i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Kelti su bolje ušli u nastavak susreta, što je plodom urodilo već u 51. minuti susreta.

Domaći fudbaleri su loptu izgubili na 30-ak metara od gola, a onda je uslijedila lijepa akcija gostiju, nakon koje je Edouard matirao Kovačevića za 1:2.

Taj gol je pomalo ohladio i publiku na Koševu, a opao je i tempo igre na terenu nakon toga. Sarajevo je dobru priliku imalo iz slobodnjaka s 25 metara, ali je živi zid izblokirao pokušaj Velkoskog.

Meč je obilježio i veliki broj žutih kartona za Sarajevo. Požutili su Lazić, Velkoski, Hodžić i Ahmetović.

U 68. minuti silovitim udarcem iskosa prijeti Milanović, ali lopta pogađa samo spoljnji dio mreže.

Jedna sporna situacija je viđena u 76. minuti kada je kod kaznenog prostora oboren Rahmanović, domaći su tražili penal, ali je Šveđanin samo odmahnuo rukom.

Celtic je u finišu čuvao rezultat dosta mudro, ali je ipak uspio doći i do još jednog pogotka, koji im osigurava koliko-toliko miran revanš.

Nakon prodora po desnoj strani i centaršuta, sjajno je petom pogodio Scott Sinclair za 1:3 vodstvo Kelta i, ispostavit će se, konačni rezultat ove utakmice.

Sarajevu sada ostaje samo da se nada čudu pred revanš, pošto mu je potrebna pobjeda od 0:2 za prolazak dalje.