Zrinjski pobijedio u Armeniji, Senić junak “Plemića”

LIGA PRVAKA

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su u Jerevanu na gostovanju kod armenskog Urartua (1:0) u prvom meču 1. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka.

“Plemići” su bili nešto bolji rival u prvom dijelu. Prvi je zaprijetio Josip Ćorluka, ali je njegov šut završio u bloku odbrane armenskog predstavnika.

Dario Čanađija je imao priliku u 20. minuti, ali je njegov šut završio visoko preko gola. Domaći su prvi put zaprijetili u 34. minuti. Antvi (Antwi) je pobjegao igračima Zrinjskog, ali je Ćorluka uspio reagovati i izbaciti loptu u korner.

Kako je Zrinjski bio bolji u prvom, Urartu je bio u drugom poluvremenu. Igrao se 54. minut kada je Zirajir Margarjan (Zhirayr Margaryan) pogodio prečku iz slobodnog udarca.

“Plemići” su se iznenada našli u problemima u 77. minuti. Hrvoje Barišić je izgubio loptu koja je došla do Jaje Sanoga (Yaya), ali je slabo šutirao iz izgledne pozicije.

Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Zrinjski je došao do pogotka. Igrao se 89. minut kada je Zvonimir Kožulj izveo korner, a gol je postigao Matej Senić.

Revanš se igra za sedam dana na stadionu pod Bijelim brijegom.