RukometSportVisoko

RK Vogošća – RK Bosna Vispak 24:40

RK Bosna Vispak “razmontirala” Vogošću: Sa 16 golova razlike do treće uzastopne pobjede

Nakon što su tokom proteklog vikenda ostvarili drugu premijerligašku pobjedu u Visokom,pobijedivši ekipu RK Konjuh, visočki rukometaši u zaostaloj utakmici trećeg kola rukometne Premijer lige BiH savladali su i ekipu RK Vogošća Poljine Hills.

Iako je, zbog prednosti domaćeg terena i imperativa pobjede, u ovoj utakmici ekipa iz Vogošće bila blagi favorit, Visočani nisu dopustili niti jednog trenutka da protivnik dođe do bilo kakve značajnije prednosti, te su na krilima takve igre došli do novih bodova u komšijskom derbiju.

Već na samom startu susreta gosti iz Visokog, uz veliku podršku svoje publike koja je stigla u susjedni grad, pokazali su veliku želju za ostvarivanje dobrog rezultata. Svoje raspoloženje vrlo brzo su pokazali realizacijom na parketu, te je iz minuta u minut prednost Visočana rasla, pa je tako rezultat na poluvremenu iznosio ogromnih 11:19.

Ni u drugom poluvremenu situacija nije bila mnogo drugačija, te su se vrlo brzo i domaći rukometaši pomirili sa porazom, što je bio dodatni motiv za goste da “napune” mrežu Vogošće do vrha.

Uz sjajnu, poletnu igru Visočani uspijevaju stići do trećeg uzastopnog trijumfa i novih bodova, pri rezultatu 24:40.

Najbolji pojedinci u redovima gostiju iz Visokog bio je Almir Osmanhodžić sa devet pogodaka, dok je sedam dodao Harmandić, a po šest su upisali Karanović i Imamagić. Odličan je, kao i na prošloj utakmici, bio golman Faris Žiga.

Kod domaćih najviše se istaknuo Vanja Smiljanić sa deset pogodaka, dok su po tri dodali još Zahirović i Savić.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Visočani su se popeli na sami vrh tabele, sa 10 osvojenih bodova, uz samo jedan remi u dosadašnjem toku prvenstva. Na taj način prestigli su ekipe RK Gračanica i RK Borac Banja Luka, koje dijele drugo mjesto sa po 9 osvojenih bodova, uz napomenu da i banjalučki rukometaši imaju jednu utakmicu manje, upravo protiv ekipe iz Vogošće.

Tokom narednog vikenda Bosna će otputovati na drugo uzastopno gostovanje, ovog puta u Doboj kod ekipe RK Sloga, gdje se nadaju nastavku pobjedničkog niza.