Visoko

RK Sloga – RK Bosna 31:28

Sloga nakon preokreta do pobjede u duelu sa Bosnom

Rukometaši Sloge iz Doboja u samom finišu utakmice iskoristili su igrača više u polju za pobjedu rezultatom 31:28 (poluvrijeme 13:15)

Rukometaši Bosne propustili su dobru priliku da se iz Doboja vrate neporaženi pred revanš utakmicu u Visokom, a nakon preokreta uspješniji su bili rukometaši Sloge iz Doboja te slavili rezultatom 31:28.

Utakmicu u Doboju znatno bolje otvaraju naši rukometaši, koji u 9. minuti dolaze do prednosti od 2:6 golom Toromanovića, da bi se prednost u 12. minuti povećala na rekordnih “plus 5 (3:8). Ipak, nakon toga igrači Sloge polako počinju “topiti” prednost našeg tima, što je donekle podsjetilo i na martovsku utakmicu Premijer lige u Doboju, te pred sami kraj poluvremena dolaze do izjednačenja, no uz bolju igru u posljednjoj minuti naši ipak na odmor odlaze sa prednošću od plus 2, 13:15.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili igrači Sloge koji su brzo sustigli prednost naših rukometaša, da bi se ekipe smjenjivale u vodstvu sve do 49. minute, kada naši ponovo dolaze na “plus 2”, 23:25, a nakon čega trener Sloge zove timeout. Nakon timeouta Sloga bolje odgovara te uskoro dolazi do novog vodstva, zahvaljujući promašenim zicerima i tehničkim greškama našeg tima.

Ipak, naši rukometaši uspijevaju preokrenuti te se u zadnje 4 minute ulazi sa izjednačenim rezultatom. Ipak, u tom trenutku naša ekipa ostaje bez Burića zbog isključenja na 2 minute, što igrači Sloge koriste na pravi način te kažnjavaju sve tehničke greške naših rukometaša za konačnih 31:28.

Bez obzira na propuštenu priliku za ostvarivanje povoljnijeg rezultata u Doboju, prva utakmica je samo prvo poluvrijeme, a o tome koja će ekipa proći u polufinale odlučivati će utakmica u Visokom. Rukometaši Bosne pred svojim navijačima i punom dvoranom mogu nadoknaditi ovaj zaostatak i proći dalje. Podržimo ih!

Revanš utakmica RK Bosna – RK Sloga igra se u srijedu, 22. maja, od 18 sati u KSC Mladost Visoko.

RK Sloga Doboj – RK Bosna Visoko 31:28 (poluvrijeme 13:15). SŠC Doboj. Sudije: Arnautović-Jović. Delegat: Primorac. Sedmerci: Sloga 4(2), Bosna 2(2). Isključenja: Sloga 4 min., Bosna 8 min.

RK Sloga Doboj: Bogdanović, Ristović 4, Đurđević, Maksimović, Tulendić, Stanković 5, Perović 5, Lazić, Starčević, Ristić, Zekić 5, Karanović 3, Janković, Ćosić 9, Knežević.
Trener: Darko Panić

RK Bosna Visoko: Grčo, Čabaravdić K., Burić 1, Kapić 6, Harmandić 6, Čolo 5, Sirčo E., Selimović, Toromanović 4, Imamagić 3, Čabaravdić A., Omanović 3, Sirčo H., Jamaković A., Babić, Jamaković E.
Trener: Edhem Sirčo