Rezime 25. kola: Katastrofa Želje u gradskom derbiju, treća pobjeda Zrinjskog u nizu

Proteklog vikenda na bh. terenima odigrane su utakmice 25. kola Premijer lige BiH, a najviše pažnje definitivno je privukao sarajevski derbi između Željezničara i Sarajeva.Željezničar je u subotu na stadionu Grbavica ugostio vječitog rivala Sarajevo i pred svojim navijačima upisao težak poraz rezultatom 0:3. Lazić je pogodio za vodstvo Bordo ekipe u 11. minuti, četiri minute kasnije je na 2:0 povisio Velkoski, a uvjerljiv trijumf Sarajeva je u 71. minuti ovjerio Tatar. Sarajevo drži vrh tabele s 56 bodova, šest više od aktuelnog prvaka Zrinjskog. Željezničar je četvrti s 36 bodova.

Zrinjski je upisao treću pobjedu u nizu te je nakon GOŠK-a i Sarajeva pala Krupa. Pobjedu Plemićima donijeli su Ćurjurić i Bencun koji su pogodili u 29. i 84. minuti.

Pobjeda se slavila i na Pecari gdje je Široki Brijeg golom Ćorića iz 21. minute savladao ekipu GOŠK-a.

U duelu Slobode i Zvijezde 09 vidjeli smo tri pogotka, a Tuzlaci su preokretom došli do pobjede. Gosti su poveli u 27. minuti golom Predragovića, a preokret je režirao Vidović pogocima u 82. i 88. minuti.

Važnu pobjedu je ostvario Tuzla City na gostovanju kod Mladosti Doboj-Kakanj, bilo je 2:0. Dvostruki strijelac je bio Ubiparip, a golove je postigao u 13. i 84. minuti susreta za rutinski trijumf Tuzlaka.

Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su u Bijeljini Radnik i Čelik.

U šest utakmica 25. kola postignuto je ukupno 11 pogodaka. Utakmice je posmatralo ukupno 12.150 gledatelja, a najviše ih je bilo na Grbavici, oko 9.500. Prvi strijelac lige i dalje je Nemanja Bilbija sa 14 pogodaka iako više nije član Zrinjskog. Na drugom mjestu je napadač Željezničara Sulejman Krpić s 13 pogodaka, a 12 je postigao Mersudin Ahmetović iz FK Sarajevo.