Zvijezda 09 – Velež 0:0

Nogometaši Veleža osvojili su samo bod nakon što su remizirali na gostovanju Zvijezdi 09 bez pogodak u 12. kolu Premijer lige.

Velež je s ulogom apsolutnog favorita stigao u Ugljevik gdje je igrao meč protiv posljednjeplasiranog tima lige koji je u 11 prvih utakmica osvojio samo četiri boda. Međutim, gosti se nisu proslavili.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav s obje strane. O kvaliteti igre u prvom poluvremenu najbolje govori podatak da nismo vidjeli niti jedan šut u okvir gola s obje strane, a samim tim ni pogodaka nije bilo.

Nastavak donosi uzbuđenja, ali i njih više pred golom Veleža, tako da Zvijezda 09 zaista ima za čime da žali.

Vrlo dobru šansu imao je Tarik Šikalo za Rođene u 55. minuti, ali je užasno šutirao s vrha šesnaesterca. Uslijedile su dvije stopostotne prilike za goste.

U 67. minuti najbolja šansa na utakmici. Novica Maksimović dobija povratnu loptu na šest ili sedam metara udaljenosti od gola Veleža, ali njegov udarac refleksnom intervencijom sjajno brani golman Osman Hadžikić.

Deset minuta prije kraja utakmice novi fantastičan napad domaćih i nevjerovatan promašaj. Krsta Đorđević je lobovao Hadžikića, ali je Ante Hrkač uklizao na gol liniji i još jednom spasio Velež.

Ostalo je 0:0 tako da je Zvijezda 09 došla do petog boda ove sezone, a Velež do 19. s kojim je na četvrtom mjestu na tabeli. Ipak, Rođeni su tri uzastopne utakmice bez pobjede, što nije ono čemu su se navijači nadali.

U narednom kolu Rođeni će gostovati GOŠK-u u Gabeli, dok Zvijezda 09 gostuje Igmanu u Konjicu.