Premijer futsal liga BiH: Stari Grad bolji od Zrinjskog, a Leotar slavio protiv Brotnja

OTVARANJE SEZONE PRIPALO DOMAĆIM EKIPAMA, LIDER MOSTAR SG ZADRŽAO VRH

Počelo je… Uzbuđenja na pretek, domaćini sigurni…
Najkraće bi izgledao osvrt na 1. kolo proljećnog dijela Premijer futsal lige BiH.
„Liga za prvaka“ s razlogom privlači veću pažnju javnosti.
Mostarska dvorana „Sjeverni logor“ odavno nije bila bučnija i posjećenija, nego li na otvaranju prvog kola i gradskog derbija, Mostar SG Staklorad – Zrinjski.
Bila je ovo tvrda utakmica u kojoj se dugo lomio rezultat ali u kojoj je sve konce igre u prvom poluvremenu imao domaći tim, koji je u prelaznom roku očito dobro trgovao jer su nove „akvizicije“ dale ton i šarm ali i čvrstinu i sugurnost u igri cijeloj ekipi.
I pored većeg broja šansi samo jedan pogodak se vidio u prvom poluvremenu i to vođstvo Mostara SG Staklorad u 1. minutu a strijelac je bio Ivanković Srđan reprezentativac BiH i upravo pojačanje iz Čelinac koje je u grad na Neretvi stigalo u zimskom prelaznom roku.
U drugom poluvremenu, gosti igraju znatno bolje, međutim domaći igrači imaju odgovor u odbrani a onda uspijevaju da „otvore“ tvrdu i granitnu odbranu gostiju i pogotkom još jednog reprezentativca Marija Aladžića u 36. minutu i povede sa 2:0, da bi u 38. minutu Kristijan Zor takođe ovozimsko pojačanje povećao prednost na 3:0.
U poslednjoj minutu gosti su uspjeli smanjiti rezultat na 3:1 sa kaznenog udarca sa 10 metara a strijelac je bio Josip Bošković, takođe reprezentativac BiH, da bi konačna rezultat i sigurnu pobjedu na otvaranju postavio Edis Mršo za konačnih Mostar SG – Zrinjski Staklorad 4:1. Ovom pobjedom Mostar SG Staklorad je zadržao prednost nad drugoplasiranim Centrom od jednog boda prednosti a veliki derbi je na programu upravo u naredno 2. kolu kada Centar gostuje u Mostaru. Biće ovo sasvim sigurno pravi spektakl u očekivati je „krcatoj“ i još bučnijoj dvorani domaćina.
U Sarajevu su se sastali aktuelni šampion Centar i Seljak i po pravili viđen je veliki broj golova, a slavio je domaćin rezultatom 7:4.
Otvorena i dopadljiva igra obe ekipe, posebno gostiju koji su posle vođstva Centra od 1:0 golom Jusića stigli do preokreta u 13 minutu od 1:2 golovima Mihaljevića i Ramadže. Ipak na kraju prvog poluvremena domaći igrači stižu do izjednačenja a potom i vođstva od 3:2 a strijelci su Jusić i Novoselac .
Drugo poluvrijeme Centar otvara bolje i dolazi do prednosti od 4:2 golomMulaahmetovića, gosti drže rezultatsku neizvjesnot i smanjuju na 4:3 a strijalc je Ivković.
Tada Centar dodaje gas , pa Jusić postiže dva gola za vođstvo od 6:3, a Semren smanjuje na 6:4 u 33. minutu , da bi konačan rezultat u pretposlednjoj minutu utakmice postavio Mulahmetović za konačnih Centar – Seljak 7:4.
U Trebinju Leotar je dočekao ekipu Brotnja SK Premier i pored gostoprimstva van terena, na parketu ipak bio manje „emotivan“ , reklo bi se neumoljiv te slavio sa visokih 6:1.
Od prvog minuta domaći tim je dao do znanja da iskazana ambicija u borbi za prvaka nije istaknuta samo formalno već je igrom i golovima to dokazano i faktički. Gosti nisu imali odgovor za vrlo angažovanu i efikasnu igru Leotara pa je posle vođstva od 3:0 na poluvremenu a potom i 5:0 bilo sve jasno u ovom duelu. Na kraju ubjedljiva pobjeda Leotara nad ekipom Brotnja SK Premier od 6:1 , u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike zbog kazne domaće ekipe.

MOSTAR: MNK „Mostar SG Staklorad“ – MNK Zrinjski 4:1 (1:0)
SARAJEVO: MNK „Centar“ – MNK Seljak 7:4 (3:2)
TREBINJE: KMF „Leotar“ – MNK „Brotnjo SK Premier“ 6:1 (3:0)

6. MNK Zrinjski 12 5 2 5 50 33 17

I u “ligi za opstanak” je takođe veoma uzbudljivo , u borbi za opstanak izuzetno veliki značaj ima svaki bod , svaki dati ili primljeni gol.
Pored Jošavke koja je gotovo siguran putnik za niži rang, po svoj prilici mjesto drugog putnika će se tražiti između ekipa Kaskada i Bosna kompred.
Tango i Čelinac su ostvarili sigurne pobjede na otvaranju proljećnog dijela takmičenja i tako poslali jasnu poruku da obe ekipe imaju kvalitet, te da ih je samo splet okolnosti umjesto u “ligu za prvaka” odveo u “ligu za opstanak”.
Tango je na svom parketu rutniski stigao do visoke pobjede nad ekipom “fenjeraša” Jošavke od 7:2. Ovom pobjedom ekipa iz Istočnog Sarajeva je zadržala vodeću poziciju u “ligi za opstanak” i bezbrižno nastavlja takmičenje.
Čelinac je minimalno pobjedom ali zasluženo trijumfovao protiv pojačane “Kaksade” rezultatom 3:2. Ovom pobjedom čelinčani su uknjižili 3 vrijedna boda za mirniji i lagodniji nastavak takmičenja u “ligi za opstanak”.
U Konjicu su se sastali Sofić i Bosna Kompred, a sve do 14 minuta nije bilo golova da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 3:1.Na kraju ipak zaslužena pobjeda domaćina, Sofić -Bosna kompred 4:3.
Posle odigranog prvog kola “lige za opstanak” na čelu tabele su se izdvojile ekipe Tanga, Čelinca i Sofića, tako da je za očekivati da će se “mrtva” trka do poslednjeg kola voditi upravo između Bosne Kompred i Kaskade o ekipi koja će uz Jošavku vjerovatno napustiti “elitu”.

VOJKOVIĆI: KMF “Tango” – KMF “Jošavka” 7:2 (4:1)
ČELINAC: KMF “Čelinac” – MNK “Kaskada” 3:2 (1:1)
KONJIC: MNK “Sofić” – MNK “Bosna Kompred” 4:3