bios

Portugal osvojio Ligu nacija

Objavljeno prije 7 dana . u ned, jun 9th, 2019
Guedes srušio Holandiju

Portugal je u Portu sa 1:0 savladao Holandiju i osvojio Ligu nacija, dok je ranije u meču za treće mjesto Engleska na penale pobijedila Švicarsku.

Portugal je dobio trofej pobjednika Lige nacija, ali ovaj Final four A Lige nema nikakve veze s dodatnim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U njima će igrati ekipe iz lige A koje nisu osigurale direktan plasman kroz kvalifikacije. Teoretski, ako ne osiguraju plasman, u play-offu bi se ponovno mogli naći Portugal, Holandija, Engleska i Švicarska.

Portugalci su večeras, kao i u meču protiv Švicarske u polufinalu, dominirali, Bili su puo opasniji od Holandije, koja je tek u 57. minuti ozbiljnije zaprijetila.

Domaćin je poveo u 60. minuti. Bernardo Silva i Guedes su odličnim duplim pasom izbacili De Ligta, a onda je Guedes jakim udarcem s ruba šesnaesterca postigao gol za 1:0.

Ostalo je 1:0 i Portugalu je pripao laskavi trofej, ali mora se priznati da se puno više očekivalo od večerašnjeg meča.