Podvig Krivaje: Huskić zaustavila Izraelke

RUKOMET
Treće kolo Čelendž kupa

Golmanica ubilježila 17 odbrana

Zasluženom pobjedom nad izraelskom ekipom Makabi Rišon u prvom meču 3. kola Čelendž kupa rukometašice Krivaje, predvođene veoma raspoloženom Havom Huskić, koja se istaknula sa čak 17 uspješnih odbrana, došle su na korak do najvećeg uspjeha ženskog rukometa u našoj državi.

Uz veliku podršku zavidovićke publike, izabranice trenera Adnana Bašića ni u jednom dijelu meča nisu dovele u pitanje svoj trijumf. Izraelke su povele, a Krivaja sa tri pogotka Sare Bašić iz penala preokrenula na 3:1.

Uz 13. minuti bilo je 7:3, a šest minuta prije odmora 12:7, visoka prednost s kojom je završen prvi dio meča iznosila je 15:10. Poslije se ispostavilo da je to bilo presudno za konačan trijumf od 25:21.

U nastavku, Krivaja je u 54. minuti imala i najveću prednost 24:18. Nitsan Dunaj (Dunay) i saigračice u drugom poluvremenu bile su, ipak, efikasnije za pogodak 10:11, što je samo ublažilo zasluženu pobjedu predstavnica Bosne i Hercegovine, u četvrtom, a trećem uzastopnom nastupu na evropskoj rukometnoj sceni.

U pobjedničkim redovima, uz Huskić, solidne partije pružile su i talentirana Ilma Mehanović i Amela Džakmić te iskusnije Bašić, Jasmina Ćosić, Ivana Sikimić i Adelisa Dautović. Uz Dunaj, u poraženim redovima zapažene su bile još Gabrijela Pesoa (Gabriela) i Lusi Berto (Lucie Bertaut).

Večeras je u Zavidovićima od 19 sati na programu revanš-meč.

Krivaja – Makabi Rišon 25:21

ZAVIDOVIĆI. Gradska dvorana. Gledalaca: 600. Sudije: Andrej Hrzan i Mihal Janas (Poljska). Delegat: Fahredin Hashani (Kosovo). Sedmerci: Krivaja 9 (8), Makabi Rišon 9 (6). Isključenja: Krivaja 6, Makabi Rišon 2 minute. Rezultat: Krivaja – Makabi Rišon 25:21 (15:10).

KRIVAJA: Šabić, Ridžal, Džakmić 2, Mehinagić, Al. Latifović, Bukvić, Ad. Latifović, Cerić, Mehanović 4, Dautović 2, Hamurović, Delić, Ćosić 8 (5), Sikimić 3, Bašić 6 (3), Huskić (15 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Adnan Bašić.

MAKABI RIŠON: Levi 2, Gavza 1, Kohen, Teplitski 2, Atijas, Kalderon, Gerbi, Bertaut 4, Albo (2 odbrane), Pesoa 6 (3), Popović (5 odbrana, 1 sedmerac), Dunaj 6 (3), Aminov. Trener: Edan Aronovič.