Novo iznenđenje u Rusiji: Švicarci pokazali da se i sa Brazilom može igrati

Reprezentacije Brazila i Švicarske podijelile su bodove u susretu 1. kola grupe E Svjetskog prvenstva jer su u Rostovu odigrale 1:1.

Čini se kako nema kraja iznenađenjima na ovom prvenstvu svijeta, a nakon što je Meksiko porazio Njemačku 1:0, na red je došla i Švicarska koja je ‘otkinula’ bod Kariokama.

Brazil važi možda i za prvog favorita na ovom prvenstvu, ali ipak danas nije pokazao mnogo toga. Imale su Karioke inicjativu na samom početku i dobru priliku preko Paulinha, ali njegov udaraco odlazi pored gola. Ipak, u 20. minuti Brazil je poveo i to fantastičnim golom Coutinha. Do kraja prvog poluvremena igralo se mirno i većinom na sredini terena, ali ono što je bitno za Švicarce je da su u tim trenucima uspjeli da smire nalete Brazila i da na neki način umrtve igru.

To je na naplatu došlo početkom drugog poluvremena kada su Švicarci iz kornera poravnali rezultat. Igrao se 50. minut kada je Shaqiri ubacio iz kornera, a Zuber pogodio glavom za poravnanje. Fudbaler Švicarske je u tom trenutku blago odgurnuo svog čuvara Mirandu da bi postigao gol, ali sudac nije zatražio pomoć VAR-a i gol je priznat iako su se Brazilci žalili.

Do kraja meča Brazil je imao inicjativu i selektor Tite je pokušao sa izmjenama da nešto promijeni, ali nije uspio. U igru je između ostalog ušao i Firmino koji je 10-ak minuta prije akraja imao dobru priliku, ali nije bio precizan. Do kraja nje pokušao i Neymar, ali bezuspješno. Ostalo je do kraja 1:1 što je svakako rezultat koji više odgovara ŠVicarcima.

Sada Srbija ima tri boda i prva je u grupi E, dok su Švicarska i Brazil trenutno na 2. i 3. mjestu sa po jednim bodom. Posljednja je Kostarika bez bodova.