RukometSport

Norveška – BiH 32:26

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 1. kolu Evropskog prvenstva od selekcije Norveške rezultatom 32:26.

Zmajevi su dobro otvorili meč. Nikola Prce je bio izuzetno raspoložen, donio je vodstvo od 0:2 za našu selekciju, a Norvežani su prvi gol zabili tek u šestoj minuti.

Međutim, Norveška je veoma brzo okrenula utakmicu na svoju stranu. Sander Sagosen je sjajno vodio igru svoje selekcije i njegovim golom u 12. minuti po prvi put je bilo plus tri, 7:4.

BiH je uzvratila dobrom serijom. Prci se pridružio Malinović, zabio je i Perić, pa je u 19. minuti rezultat bio 9:9.

Ipak, Norveška je fantastičnim kontrama izluđivala bh. tim. Apsolutno su dominirali do kraja prvog poluvremena, pa iako je Benjamin Burić bio fantastičan na golu, igra za našu selekciju je jednostavno bila prebrza.

Golom Sagosena se otišlo na odmor sa 17:12 i pred selekcijom BiH je bio itekako težak zadatak u nastavku meča.

Norvežani bolje ulaze u drugo poluvrijeme. Došli su do plus sedam (19:12), da bi Senjamin Burić u 36. minuti konačno postigao gol za BiH.

Međutim, u ostatku utakmice Norveška je dominantna. Igrali su domaći rukometaši taman toliko da na vrijeme osiguraju pobjedu, a do nje su na kraju i zasluženo došli.

U narednom kolu u nedjelju BiH igra protiv Portugala, dok selekciju Norveške očekuje derbi protiv Francuske.