Ostali sportoviSport

Nevjerovatan preokret Bašića, BiH izbacila Tunis!

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas selekciju Tunisa te se plasirala u drugo kolo Druge grupe Euro-afričke zone.

Treći odlučujući bod našem timu donio je sjajni Mirza Bašić koji je nakon nešto više od četiri sata igre uspio nadoknaditi zaostatak od 0:2 u setovima i na kraju zasluženo slaviti sa 3:2 nad Malekom Jazirijem. Konačni rezultat bio je 5:7, 4:6, 7:6 (6), 7:6 (16), 6:3.

Publika u zeničkoj “Areni” zaista je mogla uživati u prelijepim poenima sa obje strane.

Prvi set je nakon velike borbe otišao na stranu Tunižanina koji je slavio sa 7:5. I u drugom setu Jaziri se lako obračunao sa Bašićem, te ga je osvojio sa 6:4.

Tada su, sasvim sigurno, svi očekivali laganu pobjedu Jazirija u 3 ili 4 seta, ali se to nije desilo. Uslijedila su dva tie-break seta, koje je Mirza riješio u svoju korist.

Lavovska borba viđena je u tie-breaku četvrtog seta, u kojem je Mirza spasio tri meč lopte i slavio sa nevjerovatnih 18:16.

Posljednji set Bašić je uspio oduzeti početni udarac Jaziriju i do kraja izdržati pritisak za konačnih 6:3.

Našu selekciju u drugom kolu Druge grupe Euro-afričke zone očekuje selekcija Turske, koja je bila bolja od reprezentacije Bugarske.