LifestyleZdravlje

Nekonvencionalna medicina: Sarajlija izliječio karcinom jednjaka, drugi oboljelu prostatu

Koliko nekonvencionalna medicina može biti uspješna u liječenju?! Ljekari kažu da itekako može biti od koristi, ali tek kada je primjenjuju stručni ljudi. I pod nadzorom ljekara. Neki dijelovi nekonvencionalne medicine poput fitoterapije, akumpunkture, kiropraktike…, priznati su u svijetu zakonima o zdravstvu. U BiH je ova oblast uređena dijelom, ali ne u potpunosti.

(nap.ba)

Oaza zdravlja i u Sarajevu

Izet Kahriman iz Sarajeva se fitoterapijom bavi već nekoliko godina. I to uspješno. Pomaže mu supruga dr. Nevzeta Kahriman, specijalista porodične medine. Među Kahrimanovim pacijentima ima onih koji su bolovali od najtežih oboljenja – poput kancera. Nakon njegovih terapija tvrdi da su ljudi izliječeni.

– Kad naše tijelo fizički i psihički funkcioniše u ravnoteži, tad naš imunološki sistem uspijeva držati pod kontrolom masu virusa, bakterija i parazita kojim smo svakodnevno izloženi. Na isti način se tijelo uspijeva izboriti i sa malignim stanicama koje svaki čovjek nosi u sebi – objašnjava Kahriman u intervjuu za novinsku agenciju Patria. Dodaje da je zbog toga vrlo važno organizam posmatrati na takav način, pa i liječiti ga kao jednu cjelinu.

– Oboljenje nastaje kada dođe do disbalansa u organizmu između fizičke i psihičke ravnoteže. Takav organizam postaje ranjiv, pogodan za razvijanje mnogih oboljenja. Ukoliko čovjek ne interveniše na vrijeme, oboljenje se širi, sve do trenutka kada uništava kompletan organizam – dodaje on.

Nažalost, objašnjava Kahriman, usljed niza faktora (nepravilna ishrana, uslovi života a naročito stres) imunološki tj. odbrambeni mehanizam organima često slabi i prestaje štititi tijelo. Tada osjetimo i prve znake bolesti, koje pacijent najčešće zanemaruje, sve do onog trenutka dok se ne pojave veće tegobe.


Izet Kahriman, fitoterapeut

Kahriman velikom broju ljekara zamjera što prilikom liječenja važnost pridaju samo organima za koje su specijalizirani. Tijelo ne posmatraju kao cjelinu.

– Pacijent ide od ljekara do ljekara, uzima sve više lijekova, radi sve više pretraga a da mu najčešće nije značajno bolje. Onda se javlja nepovjerenje u Ijekare, ljekari postaju frustrirani i negativni krug se zatvara. Za to vrijeme bolest napreduje sve više – kaže Kahriman. Objašnjava kako ni on nema čarobni napitak koji liječi sva oboljenja. Njegov uspjeh u liječenju leži u promjeni životnih navika kod pacijenta, strpljenju, disciplini…

– Liječenje počinjemo od čišćenja organizma, preko vraćanja imuniteta pa sve do uspostavljanja psihičke i fizičke ravnoteže u organizmu pacijenta – kaže Kahriman.

Svjedočenja pacijenata

Sarajlija Mirko Miličević tvrdi da je operaciju prostate, koju su mu predlagali na Kliničkom centru u Sarajevu, izbjegao jer je nekoliko sedmica uzastopice koristio biljne terapije sarajevskog fitoterapeuta Kahrimana.

Posljednja kontrola, tvrdi Miličević u intervjuu za Patriju, pokazala je ne samo da operacija nije potrebna, već da njegova prostata radi bez i najmanjih poteškoća.

U kakvom je stanju bio prije nešto više od mjesec dana, te kako je njegova prostata zdrava sada, svjedoči medicinska dokumentacija, koju se Miličević ne libi pokazati na bilo kojem mjestu.

– Ljekari su mi predlagali operaciju prostate, jer sam imao težak problem. Ali, nakon mjesec dana terapija koje sam uzimao od Kahrimana, neće biti potrebe za operaciju – sretan je Milićević, a od operacije su odustali i ljekari.

Drugi sagovornik Patrije, koji je govorio pod uslovom anonimnosti, rekao je da je uz pomoć terapija kod istog fitoterapeuta uspio pobijediti karcinom jednjaka. Pokazuje ljekarske nalaze. Višestruko su bolji nego prije mjesec dana. Markeri tumora također povoljni. Operaciju je odbio samovoljno. Nije se pokajao zbog toga.

Faksimil nalaza iz kojih se vidi da je Sarajlija odbio operaciju i hemoterapiju

Uspjeh kod liječenja štitne žlijezde, pomaci i kod zaustavljanja multiplaskleroze

– Nekonvencionalni oblik liječenja koji primjenjujemo pokazao se izvanrednim u liječenju svih oblika oboljenja štitne žlijezde, srčano-žilnih oboljenja, bilježimo pomake kod liječenja multiplaskleroze kao i drugih oboljenja – kaže Kahriman.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close