Mlada reprezentacija BiH pobijedila Moldaviju, briljirao Zinedin Mustedanagić

Mlada nogometna reprezentacija BiH pobjedom je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021. godine koje će se održati u Sloveniji i Mađarskoj.Naši reprezentativci su na Grbavici savladali Moldaviju rezultatom 4:0. Zanimljivo, susret je kasnio sat vremena zbog snijega koji je danas pao u Sarajevu, te je susret odigran po izuzetno teškom terenu.

Igrač utakmice je, bez ikakve sumnje, Zinedin Mustedanagić. Igrač Ružomberoka je postigao dva pogotka i upisao jednu asistenciju.

U 23. minuti susreta Mustedanagić je izveo korner sa lijeve strane, a Besim Šerbečić glavom iz peterca matira
Ianosa Brinzu za 1:0.

U 44. minuti Ermedin Demirović upošljava Mustedanagića koji iskosa sa desne strane sa ivice kaznenog prostora šalje loptu po zemlji u dalji ugao za 2:0.

Identičnu situaciju vidjeli smo u 55. minuti. Demirović asistira, a Mustedanagić pogađa za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Marijan Čavar u 73. minuti susreta udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Idući susret naša selekcija igra 10. septembra kada gostuje Belgiji. U kvalifikacionoj grupi 9 su još i Njemačka i Vels.