Pobjedom u Crnoj Gori fudbalerke BiH došle na korak od historije

Nakon izbacivanja Rusije

U direktnom duelu za drugo mjesto kvalifikacione grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ženska fudbalska reprezentacija BiH je u gostima pobijedila Crnu Goru.

Izabranice Samire Hurem su odigrale dobar meč, a po gol u oba poluvremena bio je dovoljan za sigurnu pobjedu 0:2.

U prvom poluvremenu strijelac vodećeg gola za naš tima bila je Krajšumović, dok je potvdu deset minuta prije kraja potvrdila Nikolić.

S ovom pobjedom BiH je izbila na drugo mjesto u grupi zahvaljujući suspenziji reprezentacije Rusije te je sada na korak od baraža za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora do kraja kvalifikacija može prestići BiH, ali zato će joj biti potrebno pravo čudo i gostujuća pobjeda nad Danskom koja ima maksimalan učinak.