Liverpool rutinski savladao Porto

Liverpool je na svom terenu pobijedio Porto sa 2:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka i na pragu je prolaska među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Tim sa Anfileda je poveo već u 5. minuti protiv Porta, a strijelac je bio Naby Keita.

Roberto Firmino je prograo Nabyka Keitu koji je odmah pucao. Lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer i Iker Casillas je bio nemoćan. Domaći su i nakon toga dominirali, a u 21. minuti Salah je propustio veliku priliku kada je bio sam ispred gola, ali je šutirao pored stative.

Ipak, već u 25. minuti Redsi su poveli sa 2:0. Nakon sjajne akcije Trent Alexander-Arnold je uputio loptu u šesnaesterac, a Roberto Firmino je iz blizine poslao u mrežu za veliku prednost domaćih.

Porto je imao dvije velike šanse u 30. i 32. minuti, ali Alisson u oba navrata sjajno odbranio udarce Mousse Marege i spasio je svoj tim. Do kraja poluvremena prijetio je i raspoloženi Firmino, ali je ostalo 2:0.

U nastavku nije bilo toliko šansi, a najbolje je imao Porto. Ponovo je Moussa Marega bio glavni akter, ali ga je prvo još jednom zaustavio Alisson, a zatim je iz dobre situacije šutirao pored gola u 78. minuti.